اخبارفرهنگ

ذبیح الله مجاهد: کمیسیون بررسی تخلفات رسانه یی به کار آغاز کرد

کابل، 29 ثور، باختر
ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی افغانستان و معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ، در نشست گرامی داشت از روز جهانی آزادی مطبوعات، گفت که کمیسیون بررسی تخلفات رسانه یی از امروز به کارش آغاز کرد و درآیندۀ نزدیک کمیسیون دسترسی به اطلاعات نیز به فعالیت آغاز خواهد کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر؛ این نشست را که وزارت اطلاعات و فرهنگ با همکاری فدراسیون نهاد های ژورنالیستان و رسانه های افغانستان، برگزار کرد، ذبیح الله مجاهد روز جهانی آزادی مطبوعات را به اهل رسانه ها مبارک گفت و حمایت امارت اسلامی را از رسانه های کشور ابراز کرد.
وی افزود که رسانه ها و اطلاع رسانی یکی از ارزش های هر کشور است و امارت اسلامی افغانستان حمایت کامل خود را از رسانه ها در کشور اعلام می کند.
مجاهد گفت: امارت اسلامی افغانستان تعهد می کند که همکار و همنوا با رسانه ها و خبرنگاران خواهد بود و از نهاد های رسانه یی می خواهد که در اخبار و نشرات شان ارزش های اسلامی، اصول رسانه یی و منافع ملی کشور را در نظر بگیرند.
وی از رسانه ها که با وجود مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی به کار ادامه داده اند، به قدردانی یاد کرد و تأکید کرد که رسانه ها باید از شایعه افگنی اجتناب کنند و مردم را در راستای اتفاق، اتحاد و همبستگی، ذهنیت بدهند.
همچنان ذبیح الله مجاهد خاطرنشان کرد که در راستای حل مشکلات به خصوص مشکلات اقتصادی رسانه ها نیز تلاش صورت خواهد گرفت .
در این نشست محمد بشیر هاتف عضو فدراسیون نهاد های ژورنالیستان و رسانه های افغانستان، در رابطه به وضعیت رسانه و خبرنگاران معلومات داد.
وی شماری از مشکلات مختلف رسانه ها را در حدود (9) ماه گذشته بر شمرد و تأکید کرد که حکومت باید در امور رسانه ها و آزادی بیان از مداخله ارگان های دیگر جلوگیری کند و تنها وزارت اطلاعات و فرهنگ و کمیسیون های مؤظف مطابق قانون به مشکلات رسانه ها رسیدگی کنند.
همچنان در این نشست ابو ذرسارم سرپلی عضو هیئت رهبری فدراسیون، حفیظ الله بارکزی رئیس شورای ژورنالیستان افغانستان، تاج محمد احمد زاده، سید یاسین متین رئیس خانه خبرنگاران افغانستان و همچنان عبدالحق حماد رئیس نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز به ترتیب صحبت کردند.
آنان در صحبت های شان روز آزادی مطبوعات را به اهل رسانه های کشور مبارک گفتند و شماری از مشکلات فرا راه رسانه ها را بیان کردند و تأکید کردند که رسانه ها باید مطابق به معیار های ملی و بین المللی کار کنند تا امنیت روانی مردم صدمه نبیند.
همچنان خواهان همکاری و حمایت بیشتر امارت اسلامی از خبرنگاران و رسانه های کشورشدند.
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا