سیاست

قانونپوه سرور دانش معاون رییس جمهور به چین سفر کرد

کابل باختر 11عقرب
قانونپوه سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری، امروز در رأس یک هیأت عالی رتبه دولتی عازم جمهوری خلق چین گردید.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس، قرار است معاون رییس جمهور و هیأت همراه وی در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تحت عنوان «غرب چین، فرصتها برای جهان»، شرکت می کنند. 
این نمایشگاه بین المللی در شهر چنگدوی ایالت سیچوان کشور چین برگزار می شود که در آن رهبران و مقام های عالی رتبه کشور های مختلف جهان شرکت می کنند.
معاون رییس جمهور ضمن شرکت دراین نمایشگاه بین المللی که از تاریخ سوم نوامبر سال روان میلادی بر گزار می شود، در مراسم افتتاحیه آن نیز سخنرانی خواهد کرد.
معاون رییس جمهور در سخنرانی که در آن نمایشگاه ایراد می کند، سیاست های های اقتصادی و هم چنین تصمیمات راهبردی دولت افغانستان و فرصت های فراهم شده در زمینه جذب سرمایه گذاری در کشور را تشریح خواهد کرد.
معاون رییس جمهور هم چنین در مرکز انیستیتوت مطالعات جنوب آسیا که یک مرکز اکادمیک است نیز سخنرانی خواهد کرد و در این سخنرانی موقعیت ژئوپلیتیک افغانستان و نقش آن را در منطقه و جهان بیان خواهد کرد.
قرار است در حاشیه این نمایشگاه بین المللی، قانونپوه دانش، با معاون نخست وزیر چین، والی ایالت سیچوان و شماری دیگر از مقام های بلند پایه دولت چین  نیز دیدار نماید.
در این سفر معاون رییس جمهور را همان یون رسا وزیر تجارت و صنایع، سید انور رحمتی رییس دفتر معاون رییس جمهور، سلطان احمد بهین از مقام های وزارت خارجه کشور و شماری دیگر از مقام های بلند پایه دولتی همراهی می کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا