اخبارTOPجهان

حماس خواهان ایجاد یک کمیته حقیقت یاب شد

 

کابل ۹ قوس  باختر

در حالی که حماس از سوی کشور های غربی وامریکا مسبب جنگ اخیر در غزه معرفی می شود این سازمان مبارز نظامی خواهان ایجاد یک کمیته حقیقت یاب شده است تا جنایات را که در غزه اتفاق افتاده است به گونه یی غیر جانبدارانه بررسی کند.  

تلویزیون المیادین که مربوط به فلسطینی ها است گزارش داده است: “اسامه حمدان” از اعضای ارشد جنبش حماس در نشست خبری درباره تحولات جنگ غزه گفت: شهید شدن شماری از فرماندهان گردان‌های قسام، مقاومت را که در همه عرصه‌های داخلی و خارجی تشدید خواهد شد، متوقف نخواهد کرد.

وی افزود: اذعان رژیم اشغالگر به شمار کشته‌ها و مجروحانش در عملیات زمینی در نوار غزه، حقیقت هولناکی را که از افشای آن هراس دارد، برملا نمی‌کند و این اعترافات تنها بخش اندکی از خسارت‌ها و تلفات این رژیم است که در روز‌های آینده افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: تهدیدات دشمن به از سر گیری جنگ در غزه پوچ و بی معنا و صرفا برای مصرف داخلی است. پای نظامیان رژیم اشغالگر به ۸۰ درصد خاک غزه نرسیده و نخواهد رسید. به اذعان رژیم اشغالگر حدود یک هزار نظامی در غزه مجروح شده اند که حال ۲۰۰ نفر آن‌ها وخیم است.

حمدان ادامه داد: تحویل اسرای دشمن در مناطق مختلف نوار غزه کذب بودن ادعا‌های دشمن را در رابطه با سیطره بر نوار غزه ثابت کرد. دشمن طی ۵۰ روز تجاوز به غزه بیش از ۴۰ هزار تُن مواد منفجره بر سر مردم غزه ریخت. هدف رژیم اشغالگر برای تبدیل کردن غزه به سرزمین غیرقابل سکونت هرگز محقق نخواهد شد.

این مقام ارشد حماس خاطرنشان کرد: ما از رهبران امت عربی و اسلامی می‌خواهیم تصامیم اتخاذ شده در نشست ریاض را برای متوقف کردن تجاوز به غزه اجرا کنند.

اسامه حمدان از اعضای ارشد جنبش حماس گفته است: جو بایدن باید از ملت فلسطین عذرخواهی کند زیرا از قتل عام  در غزه نه تنها چشم پوشیده است بل در کنار منفور ترین رژیم که اسرائیل صهیونست است قرار گرفته است .

او خواهان ایجاد یک کمیته حقیقت یاب شده است تا جنایات را که در غزه اتفاق افتاده است به گونه یی غیر جانبدارانه بررسی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا