اخبارجامعهTOP

سرپرست وزارت امور سرحدات اقوام و قبایل : به همه مشکلات قوم بلوچ  به وقت رسیدگی  خواهد شد

 

کابل13 جوزا باختر

سرپرست وزارت امور سرحدات اقوام و قبایل در دیدار با بزرگان قومی بلوچ های 26 ولایت کشور گفت که امارت اسلامی فدا کاری های شما را به دیده قدر می نگیرد به همه مشکلات این قوم به وقت رسیدگی خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور سرحدات اقوام و قبایل امروز با نشر این خبر گفته است که ملا نورالله نوری سرپرست وزارت امورسرحدات، اقوام وقبایل با شماری ازمتفذین قومی، عالمان دینی و جوانان بلوچ های 26 ولایت ملاقات نمودند.

در این دیدار بزرگان قومی وعالمان دینی از استقرار  نظام اسلامی در کشور ابراز خرسندی نموده گفتند، که دروازه های این نظام بدون کدام نوع تبعیض به روی همه اقوام باز می باشد، امروز به شمول بلوچها همه اقوام می توانند خواسته های خود را به بزرگان امارت اسلامی برسانند.

آنان هم چنان یک سلسله پیشنهادات و خواسته های خود را در قسمت اعمار مراکز صحی، جذب جوانان بلوچ در مراکز تعلیمی این وزارت، فعالیت مؤسسات خیریه در مناطق شان، تقویه و رشد زبان بلوچی، استخدام جوانان بلوچ در ادارات امارتی شریک ساخته افزودند که جوانان بلوچ آماده هر نوع خدمت به امارت اسلامی می باشند.

سرپرست این وزارت گفت، که قوم بلوچ درجریان جهاد بیست سال گذشته درمقابل اشغال برای دفاع از خاک قربانی زیاد داده اند که امارت اسلامی آن را به دیده قدر می نگرد و در مناطق آنان مثل ولایت های دیگر در هر بخش اقدامات لازم را به منظور پیشرفت آن مناطق انجام میدهد، تا بتواند به همه مشکلات این قوم به وقت رسیدگی  نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا