اخباراقتصاد

نورالدین عزیزی: بلند بردن کیفیت در کالاهای صادراتی ضامن موفقیت در بازارهای بین‌المللی است

کابل، 5 سرطان، باختر
نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت در برنامۀ گزارش‌دهی ادارۀ انکشاف صادرات کشمش، میوه ‌جات، سبزیجات و نباتات ‌طبی، بر بلند بردن کیفیت در کالاهای صادراتی تأکید کرد.
به گزارش آژانس باختر، وزارت صنعت و تجارت با نشر خبرنامه‌یی گفته است که در این برنامه، سید عظیم‌ مصطفی ‌هاشمی رئیس ادارۀ یاد شده و شماری از اعضای آن در مورد کارکردها و دست‌آوردهای شان صحبت کردند و نظریات و پیشنهادهای ‌خود را با سرپرست این وزارت شریک کردند.
در همین‌حال، سرپرست وزارت صنعت و تجارت پس از شنیدن نظریات و پیشنهادهای آنان، خاطر نشان کرد که جهان امروز، جهان رقابتی است.
وی گفت: تاجران باید بدانند که ما نمی‌توانیم دنیا را با شرایط خود عیار سازیم، اما می‌توانیم امور کاری خود را با معیارهای جهانی عیار کنیم. به همین دلیل، بلند بردن کیفیت در کالاهای صادراتی تضمین‌کنندۀ موفقیت در بازارهای بین‌المللی است.
گفتنی است سال پار بیش از 20 هزار و 107 تُن کشمش، میوۀ ‌خشک و ‌تازه، سبزیجات، نباتات ‌طبی و زعفران از طریق ادارۀ انکشاف صادرات کشمش، میوه‌ جات، سبزیجات و نباتات ‌طبی، با اخذ “تصدیق‌نامه‌های کیفیت” صادر شده است که با اعتبار این تصدیق‌نامه‌ها تاجران کشور می‌توانند اقلام‌شان را به کشورهای (اروپایی، امریکایی، آسترالیا و شرق دور) با معیارهای جهانیISO) ) صادر کنند.
وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا