اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل ۲۸ دلو باختر
شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری، این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «معاون سیاسی ریاست الوزرا: امارت اسلامی همانگونه که برای افغانستان ثبات و امنیت می‌خواهد، برای منطقه و جهان نیز امنیت و ثبات می‌خواهد» نوشته کرده است: مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرا امارت اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت لغمان در یک نشست با بزرگان قومی، علما و مسوولان این ولایت گفته است: همانگونه که بخاطر تحکیم امنیت و ثبات در افغانستان کار می‌کنیم، به منطقه و جهان نیز امنیت و ثبات می‌خواهیم.
معاون سیاسی ریاست الوزراء افزود: امارت اسلامی عفو عمومی را اعلان کرده است و کسی که از عفو عمومی استفاده می‌کند، برادران افغان ما هستند، نه آنان را طعنه می‌دهیم و نه اخطار و نه اراده ضرر رساندن به او را داریم.
او به کسانی که به اساس پروپاگند بیگانگان از کشور بیرون شدند، صدا کرده است که به کشور برگردند و در خانه‌ خود زند‌گی آرام و با عزت را اختیار نمایند.
سایت خبری اطلاعات روز تحت عنوان «نماینده‌ی ویژه پاکستان در رائس یک هیأت در نشست دوحه در مورد افغانستان شرکت می‌کند» نوشته است:
وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرده است که آصف درانی، نماینده ویژه‌ این کشور در امور افغانستان در رأس یک هیئت در نشست دوحه در مورد افغانستان شرکت می‌کند.
دومین نشست نماینده‌گان ویژه کشور‌ها برای افغانستان قراراست روزهای یک شنبه و دوشنبه هفته‌ی آینده در دوحه، پایتخت قطر برگزار شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا