اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل ۲۳ دلو باختر
شماری ازسایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری، این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری اطلاعات روز زیر عنوان «ستانکزی: تعامل ایران و امارت اسلامی چشم‌گیر و قابل توجه بوده است» نوشته کرده است:عباس ستانکزی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه امارت اسلامی می‌گوید:در بیش از دو نیم سال اخیر تعامل ایران با امارت اسلامی در عرصه‌های مختلف «چشم‌گیر و قابل توجه» بوده است.
آقای استانکزی که به روز یکشنبه ۲۲ دلو در مراسم گرامیداشت از چهل و پنجمین سال پیروزی «انقلاب اسلامی ایران» صحبت می‌کرد، گفت: دو طرف بر اساس اصل «حسن نیت» و «حسن همجواری» به سوی اعتماد سازی متقابل حرکت کرده‌اند.
او افزود: «پس زمینه‌های مشترک تاریخی، دینی، فرهنگی و زبانی میان دو کشور سبب می‌گردد تا روابط فی‌ مابین از قبل گسترش و تقویت یابد»
سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «امارت اسلامی: روابط کابل و مسکو گسترش می‌یابد» نگاشته است: امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه می‌گوید که با ارتقای سطح روابط میان کابل و مسکو، پیشرفت‌های زیادی در بخش‌های مختلف می‌تواند صورت گیرد.
سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «وزارت صنعت و تجارت: سالانه بیش از پنجصد هزار کیلوگرام روغن نباتی در کارخانه‌های داخلی تولید‌ می‌شود» نگاشته است: مقام‌ها در وزارت صنعت و تجارت می‌گویند که در حال حاضر نزدیک به دوصد کارخانه‌ تولید روغن نباتی در کشور فعالیت دارند که این کارخانه‌ها سالانه بیش از ۵۰۰ هزار کیلوگرام روغن را تولید می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا