اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل ۱۸ دلو باختر
شماری ازسایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگرآژانس باختر با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است: سایت خبری اطلاعات روز زیر عنوان «شرکت برشنا از پرداخت۶۲۷ میلیون دالر بدهی برق افغانستان از کشور‌های همسایه خبر داد» نوشته است:شرکت برق رسانی افغانستان (برشنا) می‌گوید که ۶۲۷ میلیون دالر بدهی خود از کشورهای همسایه را که از دوران حکومت پیشین باقی مانده بود پرداخت کرده است.
حکمت الله میوندی، سخنگوی برشنا روز سه شنبه ۱۷ دلو این خبر را اعلام کرده است.او می‌گوید که پس ازحاکمیت امارت اسلامی، بدهی باقی مانده‌ی حکومت پیشین از بابت برق از کشور‌های همسایه، برشنا را با مشکل جدی مواجه کرده بود، اما این شرکت علی‌رغم تحریم‌های بانکی و اقتصادی توانسته است که ۶۲۷ میلیون دالر بدهی را به چهار کشور همسایه پرداخت کند.
افغانستان در حال حاضر از کشورهای ازبیکستان، ترکمنستان، تاجیکستان و ایران برق وارد می‌کند.
سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «… پروژه‌های زراعتی به ارزش حدود سه میلیون دالر در کابل افتتاح شد» نوشته کرده است: مصباح الدین مستعین، رییس اطلاعات و آگاهی عامه وزارت زراعت، آبیاری و مالداری گفته است که به ارزش ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دالر چندین پروژه عام المنفعه زراعتی، آبیاری، باغداری و مالداری در ولسوالی سروبی افتتاح شد.
سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «سخنگوی امارت اسلامی: اشتراک ما در نشست دوحه مشروط به آجندای آن است» نگاشته است:ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی به رسانه‌ها گفته است که اشتراک نماینده امارت اسلامی در نشست دوحه، منوط به آجندای آن خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا