اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

 

کابل، ۱۱ قوس، باختر

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است.

سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «امارت اسلامی: افغانستان به روابط دوستانه با هند متعهد است» نوشته کرده است: شیر محمد عباس استانکزی، معاون وزیر امور خارجه امارت اسلامی گفت که کابل متعهد به تقویت روابط دوستانه با هند است و در نظر دارد از کار سفارت افغانستان در دهلی نو حمایت کند.

سایت خبری اطلاعات روز تحت عنوان «وزارت امور خارجه امارت اسلامی: سفیر رسمی ما در چین پذیرفته شد» نوشته است: وزارت امور خارجه‌ای امارت اسلامی می‌گوید که اسدالله مشهور به بلال کریمی، به عنوان سفیر رسمی امارت اسلامی در پکن پذیرفته شده است.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «وزیر خارجه‌ای امارت اسلامی؛ افغانستان شاهد پیشرفت‌های روز افزون است» نگاشته است:وزیر خارجه امارت اسلامی به تازه‌گی گفته است که افغانستان برای نخستین بار در عرصه های مختلف ارتقا می‌کند. او همچنان گفته است که کشور اکنون شاهد پیشرفت‌های گونه‌گون در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی است.

امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی روز جمعه ۱۰ قوس در دیدار با هیئت اتحادیه علمای جهان اسلام گفته است که افغانستان برای اولین بار در عرصه‌های مختلف ارتقا می‌کند و اکنون در فهرست کشور‌های تولید کننده تیل نیز شامل می‌باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا