اخبارTOPجامعهآموزش

فراغت بیش از هفت هزارو پنجصد محصل از پوهنتون هرات

هرات12 قوس باختر
با حضور شیخ ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی کشور، هفت هزارو پنجصد وچهل فارغ التحصیل سند فراغت شان را از ۱۶ رشته پوهنتون هرات بدست آوردند.
مفتی عبدالغفار ابوالحکمت رئیس پوهنتون هرات ضمن مبارکی برای فارغ التحصیلان بیان داشت که پوهنتون هرات آماده ارائه خدمات تحصیلی برای عده کثیری از جوانان می باشد.
از سویی دیگر مولوی حیات الله مهاجر سرپرست معاونیت ولایت هرات پیرامون اهمیت علم صحبت نموده و برای جوانان بیان داشت ،تلاش کنید ضروریات جامعه و مراکز علمی خود را بر آورده کنید.
مولوی مهاجر افزود با جوان کادر و استفاده سالم از آنان به زودترین فرصت می توانیم نیازمندی های جامعه خود را برآورده سازیم.
سرپرست معاونیت ولایت هرات علاوه نمود امارت اسلامی می خواهد در پهلوی داکتر و انجنیر، عالم و شخص مسلط بر علوم دینی نیز داشته باشد.
در همین حال مولوی رحمت الله جابر رییس معارف هرات بیان داشت که اداره معارف در خدمت تمامی شاگردان این ولایت بوده و تلاش می کنیم احتیاجات این اداره را بر آورده کنیم.
مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی کشور خطاب به جوانان گفت به وسیله علم حاصله مبارزه فکری را آغاز کنید و افکار باطل دشمن را شکست دهید.
شیخ ندیم پیرامون فعالیت های این وزارت بیان داشت امارت اسلامی تعهد قوی برای پیشرفت نظام تحصیلی دارد.
او علاوه نمود برای ارتقای کیفیت نظام تحصیلی کشور برای تمامی پوهنتون ها لابراتوار ها، غنی سازی کتابخانه ها و کار های زیر بنایی جریان دارد.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی اضافه کرد که برای هرات جامعه تخصصی دینی ایجاد شده و در راستای بورسیه ها نیز تلاش می شود.ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا