سیاستاخبارفرهنگTOPجامعه

رییس الوزرا: نیاز جدی به اتحاد ملت اسلامی است

کابل، ۱۲ قوس، باختر
ملا محمد حسن آخند، رییس الوزرا امارت اسلامی افغانستان گفته است که نیاز جدی به اتحاد ملت اسلامی است و این مسوولیت را تنها علما انجام داده می‌تواند.
دفتر مطبوعاتی ریاست الوزرا، در خبرنامه‌یی نوشته است: ملا محمد حسن آخند در دیدار با شماری از علمای کشورهای اسلامی که این گفته‌ها را بیان داشته است.
ملا محمد حسن ‌آخند، گفته است که فلسطینیان نیز مانند افغانان در طول تاریخ با درد و رنج روبرو شده اند و برای عبور از این وضعیت نیاز جدی به اتحاد ملت اسلامی است و این مسوولیت را تنها علما انجام داده می‌توانند.
رییس الوزرا بیان کرده است که برای نجات امت اسلامی از مشکلات کنونی، تا حد امکان با یکدیگر همکاری خواهند کرد و در دعا به یاد یکدیگر خواهند بود.
داکتر علی قره داغی، به نماینده‌گی از این هیئت علما، حاکمیت نظام اسلامی در کشور را ستوده و آن را نتیجه قربانی‌های علما، حافظان و مجاهدان خوانده است.
او افزوده است که آنان در ترکیب یک هیئت به نماینده‌گی از علمای ۶۴ انجمن کشور‌های اسلامی و چهار مذهب به کابل آمدند و برای رهبری امارت اسلامی از هر نوع همکاری در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اطمینان می‌دهند.
این علما افزودند «در حال حاضر چشم جهان اسلام به شما و مجاهدین فلسطین است» و از امارت اسلامی افغانستان به عنوان نماد نظام های اسلامی یاد کردند.
پیش از این، این علما با خلیفه سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت امور داخله و شماری دیگری از مقام های ارشد امارت اسلامی نیز دیدار های داشته اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا