اخبارجهان

اسرائیل با قساوت بیشتر  بر غزه حمله کرد

 

کابل  ۱۱ قوس  باختر

با پایان آتش‌بس یک هفته‌ای، بمباران مجدد غزه توسط رژیم اسراییل با قساوت بیشتر آغاز شده است و در نخستین روز از سرگیری حملات اسرائیل و یا به تعبیر دیگر با آغاز دو باره کشتار در غزه ۱۸۰ غیرنظامی فلسطینی جان باختند‌.

سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل گفته است: آنان «اهداف حماس» را در سراسر نوار غزه هدف قرار داده‌اند، مگر نگفت که آیا  کشتار کودکان هم شامل اهداف مرتبط به حماس بوده است؟

در همین حال، وزارت صحت عامه فلسطین گفته است که بیش از ۱۸۰ نفر در حملات هوایی روز جمعه کشته شدند.

سازمان ملل متحد بار دیگر درباره وقوع یک فاجعه انسانی هشدار داده است.

همزمان با پایان آتش‌بس چند روزه، وزارت دفاع سوریه هم اعلام کرده که اسرائیل بار دیگر حملات هوایی را در نزدیکی دمشق انجام داده است.

وزارت دفاع سوریه مدعی شده که سیستم ضد هوایی سوریه حملات اسرائیل را خنثی کرده است.

در همین حال استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز جمعه گفت که رژیم اسرائیل تقاضا و تمدید ویزای یکی از مقام های ارشد این سازمان در امور بشردوستانه در غزه و مناطق اشغالی کرانه باختری را رد کرده است.

دوجاریک افزود که ما از سوی مقامات اسرائیلی مطلع شده‌ایم که ویزای خانم هیستینگز را پس از موعد مقرر در اواخر این ماه تمدید نمی‌کنند.

خانم هیستینگز از سه سال به اینطرف مسوولیت هماهنگی کمک های سازمان ملل به غزه و بخش های دیگر فلسطین را دارد مگر مقام های اسرائیلی مدعی اند که فعالیت های او جانبدارانه است.

او چندی قبل  گفته بود که در غزه فاجعه در جریان است

اما سخنگوی سازمان ملل متحد میگوید؛ آنتونیو گوترش، سرمنشی آن سازمان به خانم هیستینگز «اعتماد کامل» دارد و او کارش را مطابق منشور لایحه مامورین سازمان ملل انجام داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا