اخبارجامعهTOP

گشایش نخستین کشتارگاه خصوصی مواشی در هرات

هرات 16 جوزا باختر
نخستین کشتارگاه معیاری مواشی که توسط سکتور خصوصی ساخته شده است، باحضور داشت هئیت بلند پایه وزارت زراعت ومالداری کشور، والی هرات و اعضای اتحادیه قصابان افتتاح و بهره‌برداری رسید.
شیخ الحدیث مولانا نور احمد اسلام‌جار، والی هرات در مراسم افتتاح این کشتارگاه گفت که افتتاح این کشتارگاه، سبب افزایش تولیدات گوشت با معیار های جهانی و رعایت بهداشت می شود.
والی هرات گفت: مردم هرات حق شان است که گوشت پاک و صحی را استفاده کنند و تاکید نمود که تمام شرکت های تولیدی در این ولایت باید نکات صحی را رعایت نموده و در تولیدات شان کیفیت خوب را در نظر بگیرند.
مولوی صدر اعظم عثمانی، معین مسلکی وزارت زراعت ومالداری کشور حمایت از سکتور خصوصی را از برنامه‌های کلیدی این وزارت نام برده و افزود که نمی‌توان نقش سکتور خصوصی را در رشد اقتصادی کشور و بلند بردن کیفیت معیاری تولیدات داخلی نادیده گرفت.
معین مسلکی وزارت زراعت و مالداری کشور بیان نمود که معیاری شدن کشتارگاه‌ها باعث جلوگیری از امراض و آلودگی زیست محیطی در کشور می‌شود و این وزارت تلاش جدی را راستای معیاری سازی کشتارگاه در کشور دارد.
افتتاح این کشتارگاه گامی مثبتی از سوی اتحادیه قصابان هرات تلقی شد.
اعضای اتحادیه قصابان هرات نیز با استقبال از ایجاد دومین کشتارگاه می‌گویند که آنان نیز می خواهند تا گوشت صحی و معیاری را به شهروندان بفروش برسانند.
از سویی هم سید احمد قصاب، مسئول این کشتارگاه می گوید که این کشتارگاه ظرفیت کشتار ۲ هزار گوسفند و گاو را در یک روز دارد.
وی هزینه سرمایه‌گذاری روی ساخت این کشارگاه را ۵ میلیون دالر عنوان کرد.
این کشتارگاه در کنار کشتارگاه معیاری دولتی، دومین کشتارگاه در سطح هرات است که آغاز به فعالیت کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا