سیاستاخبارTOPجامعه

کمیسیون جلوگیری غضب زمین: زمین های مغضوبه استرداد و یا به کرایه و یا به اداره مربوط سپرده شود

کابل، ۱۱ دلو، باختر
‎ نشست کمیسیون جلوگیری غضب زمین های مغضوبه به ریاست شیخ الحديث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون برگزار و فیصله اش را در مورد بیش از ۱۰۵ هزار جریب مغضوبه صادر کرد.
دفتر مطبوعاتی وزارت عدلیه بانشر این خبر نگاشته است: اعضای این کمیسیون مولوی حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، مولوی عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، مولوی محمد اسماعیل غزنوی، معین وزارت سرحدات، اقوام و قبایل، شیخ عبدالصمد حقانی، نماینده ستره محکمه، مولوی احسان الله وثیق، رییس عمومی قضایای امارت و سکرتر این کمیسیون می باشند و فیصله شانرا بالای ۱۰۵ هزار جریب زمین مغصوبه که در ۱۸ ولایت و در قید پانزده جلد دوسیه می باشد، صادر نموده گفتند که زمین های یاد شده باید استراد شود و یا به کرایه و یا هم به ارگان های مربوط سپرده شود.
بیشتر این زمین‌ها در ولایت‌های جوزجان، ارزگان، غزنی، بلخ، میدان وردک و کندز موقعیت دارد که از سوی کمیسیون واپس گیری زمین های مغضوبه تثبیت شده است.
کمیسیون همچنین در قسمت تعدادی از این دوسیه ها فیصله کرد که به محکمه اختصاصی محول گردد تا بعد از بررسی دقیق تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا