اخبارجامعهآموزش

کار ساخت ساختمان‌های شش مکتب در لوگر آغاز شد

پل علم ۲۰ جوزا باختر
کار ساخت ساختمان‌های شش مکتب در شهر پل علم و ولسوالی محمد آغه لوگر آغاز شده است.
در نتیجه تلاش‌های مسوولان ریاست معارف لوگر، حمایت مالی صندوق حمایت از کودکان (یونیسف) و همکاری موسسه ایچ‌ایچ‌او‌اَی، برای شش مکتب در این ولایت ساختمان ساخته می‌شود.
کار ساخت این ساختمان‌ها که با حضور داشت مسوولان محلی به شمول مولوی محمد انور دین پرور معاون والی لوگر و مولوی عبدالرحمن حمیدی، رییس معارف این ولایت و هم‌چنان رییس موسسه ایج‌ایج‌او‌اَی آغاز شد، قرار است به هزینه ۷۲ میلیون افغانی تا شش ماه دیگر تکمیل شود.
این ساختمان‌ها به گونه یک طبقه و اساسی در شهر پل علم و ولسوالی محمد آغه لوگر ساخته می‌شود.
براساس گفته‌های مسوولان در ریاست معارف لوگر؛ با تمام شدن این پروژه‌ها برای حدود ۱۰ هزار شاگرد مکتب، محیط منظم آموزشی فراهم می‌شود.
گفتنی است که ریاست معارف این ولایت در حال حاضر در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت، به گونه مجموعی ۲۸۲ مکتب دارد و از این میان ۸۲ مکتب تا اکنون ساختمان ندارد.
طبق یک خبر دیگر: سنگ تهداب تعمیر جدید متوسطه «خالد کوتل» در ساحه کوتل ولسوالی زنخان ولایت غزنی طی مراسمی با اشتراک مسئولین ریاست معارف، علمای کرام و بزرگان قومی محل گذاشته شد.
مسوولین ریاست معارف ولایت غزنی در این محفل گفتند: ساخت این مکتب حدود ۱۲ میلیون افغانی هزینه برخواهد داشت که از سوی یک نهاد کمک کننده با معارف پرداخت می‌شودکه دارای ۶ صنف درسی، یک شعبه اداری، سیستم برق آفتابی، ذخیر آب با سایر ملحقات و سهولت های آموزشی می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا