سیاستاخباراقتصادTOP

چاپان درپروژه های آبیاری ولایت ننگرهار همکاری می کند

کابل ۴ ثور باختر
تفاهم‌نامه سه جانبه تطبیق پروژه آبیاری درمربوطات ولایت ننگرهارامروز به ارزش نزدیک به ۲ میلیون دالر امریکایی امضا شد.
دفتررسانه های وزارت انرژی و آب با ارسال خبرنامه یی به آژانس باختر نگاشته است: تفاهم‌نامه سه جانبه تطبیق پروژه آبیاری در ولسوالی نازیان ولایت ننگرهار به ارزش ‍۱.۸ میلیون دالر امریکایی میان مولوی سعید احمد بنوری معاون والی ننگرهار، سید فضل احد هاشمی رئیس حوزه دریایی ننگرهار و خانم فوجیتا مسئول موسسه پی، ام، اس جاپان امضا شد.
بر اساس این تفاهم‌نامه در ولسوالی نازیان از سوی موسسه متذکره در چوکات حوزه دریایی ننگرهار چهار کانال به طول نه کیلو متر، دوازده جوی و یک کاریز به صورت اساسی ترمیم و به هدف ذخیره نمودن آب باران هفت چکدم اعمار می‌شود، که به شکل مجموعی ۱۸۰۶ جریب زمین زراعتی آبیاری خواهد شد.
معاون والی ننگرهار از تطبیق پروژه‌های آبیاری و صحی از سوی موسسه متذکره در ولایت ننگرهار قدردانی نمود و در اجرای تمام امور به آنها وعده هر نوع همکاری را داد.

از سویی هم رئیس حوزه دریایی ننگرهار به مسئولین موسسه پی، ام، اس جاپان جهت تطبیق این پروژه وعده همکاری داد و در این راستا خواستار تطبیق همچو پروژه‌های دیگر نیز شد.
به ګفته مبنع: قرار است که این پروژه آبیاری در ماه اپریل سال جاری میلادی آغاز و در ماه سپتامبر سال 2026 میلادی به انجام رسد، که پس از به بهره برداری آن به مدت پنج سال موسسه متذکره حفظ و مراقبت آنرا انجام میدهد و سپس حفظ ومراقبت آن از سوی حوزه دریایی ننگرهار انجام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا