اخبارسیاستجامعهTOP

پیام تسلیت معاونیت سیاسی ریاست الوزرا به هموطنان آسیب دیده از سیلاب‌های اخیر در شماری از ولایات کشور

 

کابل ۳۱ ثور باختر

با تأسف فراوان باران های شدید و سیلاب‌ها در ولایت‌های بغلان، بدخشان، غور، فاریاب، دایکندی و بعضی نقاط دیگر کشور، هموطنان ما را متضرر ساخته و به آنان زیان‌های مالی و جانی زیادی به بار آورده است.

متاسفانه در این رویداد تعدادی از هموطنان ما شهید، هزاران خانه و زمین‌های زراعتی، باغ‌ها و تاسیسات عامه‌ ویران شده و هزاران رأس مواشی نیز تلف شده‌اند و بخاطر تلفات و زیان‌های متذکره شدیداً اندوهگین هستم.

از تمام کشورهای دوست، نهادهای داخلی و خارجی، سرمایه‌گذاران، تاجران و سایر هموطنان تشکر می‌کنم که بخاطر نجات خانواده‌های متضرر تلاش کرده و به آنان کمک‌های عاجل را رسانیده اند.

امارت اسلامی با استفاده از امکانات خویش بخاطر نجات هموطنان و رسانیدن کمک‌های عاجل به خانواده‌های آسیب‌دیده تلاش می‌کند، اما شدت باران ‌و سیلاب‌های اخیر در افغانستان و‌ وسعت زیان‌های وارد شده نیاز هرچه بیشتر به کمک‌های عاجل بشری دارد. ما از تمام کشورهای دوست و نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم که به خانواده‌های بیجاشده ناشی از سیلاب‌های متذکره، کمک‌های عاجل کنند.

از هموطنان سرمایه‌دار نیز می خواهیم تا به خانواده‌های متضرر کمک کنند و تمام مسوولان آنچه در توان دارند، خدمات را برای هموطنان آسیب دیده انجام دهند.

در اخیر یکبار دیگر به تمام هموطنان متضرر تسلیت می‌گویم، برای شهدا بهشت برین و برای وارثین شان صبر جمیل استدعا دارم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا