سیاستاخبارTOP

وزارت امور خارجه افغانستان موقف ایالات متحده در شورای امنیت را تاسف بار خواند

کابل، ۱۸ قوس، باختر
وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان موقف ایالات متحده در شورای امنیت سازمان ملل متحد را تاسف بار و قابل محکومیت می‌داند.
عبدالقهار بلخی، سخنگوی این وزارت در صفحه‌ی اکس نوشته است «وزارت امور خارجهٔ امارت اسلامی افغانستان، موقف ایالات متحده را که مبتنی بر آن درخواست قطع‌نامهٔ آتش‌بس در غزه را برخلاف اجماع بین‌المللی و شورای امنیت وتو کرد، تأسف‌بار و قابل محکومیت می‌داند. بدین‌گونه، امریکا خود را به‌طور آشکار در مظالم جاری در غزه شریک ساخت.»
بلخی گفته است که این امر بار دیگر نشان می‌دهد که حکومت ایالات متحده ساختارهای بین‌المللی را برای اهداف سیاسی خود بر ضد حقوق بشر استفاده می‌کند.
او افزوده است «به‌جای اینکه امریکا به‌مناسبت روز حقوق بشر، مرتکبین جنایات جنگی در غزه را محکوم کند و به فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری شامل کند، آنها برچند مسوول دیگر امارت اسلامی افغانستان تحریم وضع کرده‌اند که نشان می‌دهد امریکا از حقوق بشر به‌عنوان ابزار سیاسی استفاده می‌کند.»
به گفته‌ای وی؛ اینکه اهداف سیاسی یک بازیگر تمامی بشریت را به گروگان گرفته است، ماهیت غیرمنصفانهٔ نظم بین‌المللی را نشان می‌دهد، اعتبار ضعیف ساختارهای مدعی حقوق بشر را از بین می‌برد و نیاز برای نظم عادلانهٔ جهانی را برملا می‌سازد.
سخنگوی وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان هم‌چنان، نسبت به موقف آنعده کشورهای عضو ملل متحد که در مقابل جنایات جنگی جاری اجماع اصولی ایجاد کرده‌اند، خواهان آتش‌بس دایمی اند و از راه‌حل دایمی قضیهٔ فلسطین حمایت می‌کنند، قدر دانی کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا