سیاستاخبارجامعهTOP

والی بامیان؛ اخراج مهاجرین در هوای سرد یک عمل خلاف اسلامی و دور از حق همسایه داری است

 

بامیان 23 قوس باختر

والی بامیان با نماینده ی سازمان ملل در امور زنان درزون مرکزی افغانستان دیدارکرد.

دراین دیدار دوطرف روی حمایت از عودت کنندگان ورشد تجارت زنان گفت وگو کردند.

مولوی عبدالله سرحدی والی بامیان در این دیدار پیرامون وضعیت مهاجرین اخراج شده از کشور پاکستان گفت: اخراج اجباری مهاجرین در هوای سرد زمستان یک عمل خلاف اسلامی و به دور از حق همسایه داری است ولی با تدابیری که از سوی رهبری امارت اسلامی روی دست گرفته شده است، هیچ نگرانی در قسمت اسکان و فراهم سازی تسهیلات برای مهاجرین در سطح کشور وجود ندارد.

والی بامیان خواستار حمایت از زنان تجارت پیشه شده و گفت” دو مرکز تجارتی برای فروش محصولات و صنایع دستی زنان تجارت پیشه در مرکز بامیان فعالیت دارد که سازمان ملل بایستی از زنان تجارت پیشه بامیان حمایت نموده و محصولات آنها را در بازار منطقه‌ای و جهانی معرفی کند.

یاسمین جسوال، نماینده سازمان ملل‌ در امور زنان در زون مرکزی در این دیدار گفت: سازمان ملل برای زنان در افغانستان در بخش های رشد و ارتقای ظرفیت زنان فعالیت‌های اساسی دارد و همچنین این سازمان مهاجرین عودت کننده را نیز تحت پوشش کمک‌های خود قرار می‌دهد.

این مقام سازمان ملل برای زنان افغانستان  همچنان گفت: سازمان ملل برای زنان در بخش‌های تولید لبنیات، تولیدات تجارتی و صنایع دستی زنان به صورت اساسی فعالیت می کند و تلاش دارد تا از زنان تجارت پیشه حمایت نموده و محصولات و تولیدات داخلی آنها را در بازارهای جهانی نیز معرفی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا