اخبارفرهنگجامعه

هفتۀ کتاب و کتابخوانی در ولایت فاریاب بزرگداشت شد

میمنه ۲۶ ثور باختر
از هفته کتاب و کتاب‌خوانی در فاریاب با راه اندازی نمایشگاه قرآن کریم، کتاب و آثار خطاطی در پارک تفریحی شاروالی میمنه مرکز فاریاب بزرگداشت شد.
امروز از هفته کتاب و کتابخوانی، با اشتراک مسوولان، علما، فرهنگیان، ناشران و جوانان با راه اندازی نمایشگاه قرآن کریم، کتاب و آثار خطاطی در پارک تفریحی شاروالی میمنه بزرگداشت شده است.
مولوی شمس الدین محمدی، رییس اطلاعات‌ و فرهنگ فاریاب هدف از برگزاری این نمایش‌گاه را تجلیل از هفتۀ کتاب، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه و تشویق جوانان به مطالعه عنوان کرد.
مولوی محمدی، علت ضعف و کمرنگ شدن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بین جوانان را مصروفیت بیش از حد در شبکۀ های اجتماعی و تماشای سریال‌ها و برنامه‌های غیر مفید در تلویزیون‌ها تلقی کرد و از جوانان خواست بیشتر کتاب مطالعه کنند.
او افزود: کتابخانه‌های عامۀ ریاست اطلاعات و فرهنگ فاریاب همه روزه به استثنای ایام تعطیل، به روی دوستداران کتاب و مطالعه باز بوده و با داشتن هزاران جلد کتاب و فضای آرام برای مطالعه در خدمت جوانان قرار دارد.
در این برنامه هم‌چنان، مولوی حمید الله ارشاد معاون مقام ولایت فاریاب، شیخ حیات الله حلیم رییس شورای علما، شیخ غلام نبی غفوری مهتمم دارالعلوم امام ابوحنیفه هر کدام پیرامون اهمیت و جایگاه کتاب و مطالعه در جامعه صحبت‌های داشتند و از جوانان خواستند تا به مطالعه و کتاب‌خوانی رو آورده و باعث ترقی کشور شوند.
در همین حال، شماری از بازدید کننده گانِ این نمایش‌گاه، برگزاری همچو نمایشگاه‌ها را برای تشویق جوانان به مطالعه و روشنگری جامعه موثر دانسته، خواستار تداوم اینگونه برنامه‌های علمی از سوی مسوولان شدند.
گفتنی است که در این نمایشگاه بیشتر از دوهزار جلد کتاب مختلف العنوان، از سوی کتابخانه‌های عامۀ ریاست اطلاعات و فرهنگ فاریاب و کتابفروشانِ شهر میمنه به نمایش گذاشته شده است و این نمایشگاه به مدت دو روز به روی علاقمندان و شایقین کتاب و مطالعه باز است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا