اخبارTOPجهان

هشدار کریملین به قصر سفید؛ توقیف دارایی های روسیه پیامد های بدی خواهد داشت

 

کابل ۲۴ جدی باختر

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه به امریکا هشدار داد؛ توقیف دارایی های روسیه پیامد های بدی خواهد داشت.

دیمیتری پسکوف در بیانیه‌ای در واکنش به گزارش‌ها درباره حمایت دولت آمریکا از مصادره اموال روسیه اعلام کرد: به مسکو چیزی اطلاع داده نشده، تقریباً هیچ کانال ارتباطی با آمریکا وجود ندارد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه ادامه داد: توقیف دارایی‌های روسیه توسط واشنگتن نمی‌تواند بدون عواقب شدید باقی بماند.

دیمیتری پسکوف در ادامه گفته است: آمریکا می‌خواهد اروپایی‌ها را به سوی اقدامات غیرقانونی سوق دهد. آنها در صورت دنبال کردن این مسیر با ضرر و زیان مواجه خواهند شد.

در همین حال ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ها درباره تصویب لایحه مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه توسط امریکا گفت: دزدی اموال دولتی، خصوصی و عمومی از دیرباز کارت ویزیت آنگلوساکسون‌ها« یک قوم چپاولگر در بریتانیا در قرن دهم میلادی» بوده است؛ این یک دزدی دریایی در قرن بیست و یکم است.

پیش از این نیز، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه در دیدار با مقامات ارشد دولت این کشور اعلام کرده بود که استفاده بیشتر غرب از سیاست تحریم‌ها می‌تواند منجر به بروز عواقبی فاجعه‌بار برای بازار جهانی انرژی شود.

رییس جمهور روسیه تاکید داشته بود: محدودیت‌های تحریمی روسیه آسیب بسیار بیشتری به کشورهایی وارد می‌کند که آنها را اعمال می‌کنند. استفاده بیشتر از سیاست تحریم‌ها می‌تواند منجر به پیامدهای شدیدتر و بدون اغراق حتی فاجعه‌بار برای بازار جهانی انرژی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا