اخبارTOPجهان

نیویورک تایمز؛ حماس در ۷ اکتوبر محلات حساس در اسرائیل را هدف قرار داده بود

کابل ۱۴ قوس باختر
با آنکه از حمله حماس بر اسرائیل و نفوذ موقت این سازمان مبارز در بخشی های از این کشور،اضافه از دو ماه میگذرد اسنادی منتشر شده است که نشان می دهد، حماس در حمله ۷ اکتوبر محلات حساس در اسرائیل را نشانه گرفته بود.
نیویورک تایمز به تازه گی نوشته است که یک راکت شلیک شده توسط حماس در تاریخ ۷ اکتبر, به پایگاه نظامی اسدات میچا در سرزمین‌های اشغالی که در آن موشک‌های هسته‌ای اسرائیل نگهداری می‌شوند، اصابت کرده است.
نیویورک تایمز به قول آگاهان و منابع معتبر گفته است: این راکت مستقیماً به موشک‌های هسته‌ای اسرائیل اصابت نکرد، اما باعث آتش‌سوزی شد که این حریق به سمت تأسیسات ذخیره موشک و سایر «سلاح‌های حساس» گسترش یافت.
هانس کریستنسن، مدیر پروژه اطلاعات هسته‌ای فدراسیون دانشمندان آمریکایی، به نیویورک تایمز گفت که به احتمال زیاد 25 تا 50 موشک جریکو با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای در این پایگاه وجود دارد.
رژیم صهیونیستی هرگز به داشتن تسلیحات هسته‌ای اعتراف نکرده است، اما افشاگران اسرائیلی و مقامات آمریکایی وجود زرادخانه هسته‌ای در آن را تائید کرده‌اند.
در اوایل نوامبر، آمیهای الیاهو، وزیر میراث فرهنگی رژیم صهیونیستی، طی یک مصاحبه رادیویی گفت که گزینه هسته‌ای «یک روش» مقابله با غزه است، این گفته ها، این عضوی کابینه نیتانیاهو را برای چند روز از شرکت در جلسات کابینه محروم کرد مگر مجازات دیگر نشد.
نیویارک تایمز گفته است که دسترسی حماس با موشک و یا افزار دیگر به حساس ترین تاسیسات رژیم اسرائیل، سیلی محکمی بر روی نخست وزیر نتانیاهو است که افراطی ترین شیوه را برای نسل کشی فلسطنیان در پیش گرفته است.
او به خاطر آنکه ضعف های مدیریتی خود را پنهان کند، به قصاب غزه مبدل شده است و همچنان در جستجوی یک امتیاز واقعی و دستاوردی عینی است تا جنگ ۲۰۲۳ غزه یک پایان تلخ برایش رقم نزند.
نتانیاهو تلاش دارد تا بگوید این مسیر را‹ بمباران و خون و کشتار› را تا انتها و به بهای اینکه همه بازنده باشند، ادامه می‌دهد اما واقعیات میدانی نشان می دهد که نخست وزیر صهیونیست‌ها در باتلاقی فرو رفته که نه می‌تواند به عقب برگردد و نه توان پیشروی دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا