اخبارTOPجهان

نماینده ایرلند درپارلمان اروپا؛ از رسیدن کمک ها به افغانستان و فلسطین جلوگیری می شود

 

کابل ۱۲  قوس باختر

نماینده ایرلند در پارلمان اروپا با انتقاد از سیاست‌های آن اتحادیه اروپا در توزیع کمک‌های بین‌المللی، گفت یافته‌های نشان می‌دهد از ارسال کمک‌ها به مردم فلسطین و افغانستان جلوگیری می‌شود و از بودجه ۴۰۰ میلیون دلاری سازمان جهانی غذا، ذره‌ای هم به افغانستان زسیده است.

«کلر دالی» نماینده ایرلندی پارلمان اروپا، با انتقاد شدید از سیاست‌های اتحادیه اروپا در توزیع کمک‌های بین‌المللی، گفت: ‌کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا باید بیشتر شود. ما این را در گزارش‌های کمیسیون اتحادیه اروپا می‌بینیم که از کمک به مردم فلسطین و افغانستان در زمانی‌که به‌شدت به آن نیاز دارند، جلوگیری می‌شود.

دالی در نشست پارلمان اروپا درباره شرایط وخیم مردم افغانستان صحبت کرد و گفت: در زلزله‌های اخیر در این کشور، حدود سه هزار نفر جان خود را از دست دادند، اما خبر آن حتی در روزنامه‌های کشور عضو پارلمان اروپا منتشر نشد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون مهاجر افغان بدون اینکه جایی برای رفتن داشته باشند، در حال اخراج از پاکستان هستند.

نماینده ایرلند ادامه داد: این مردم با زمستانی مرگبار روبرو هستند، اما از بودجه 400 میلیون دلاری بانک جهانی غذا ذره‌ای به آن‌ها نمی‌رسد.

با آنکه مردم افغانستان در چنین وضعیت دشواری به‌سر می‌برند، نهادهای امدادرسان بین‌المللی به دلیل تحریم‌ها علیه نظام موجود در افغانستان و همچنین رسیدگی به بحران‌های جهانی دیگر، کمتر به این این کشور رسیدگی کرده‌اند.

یک گزارش سازمان امداد اسلامی که روز چهارشنبه هشتم قوس منتشر شد، نشان می‌دهد که در بحران اخراج پناهجویان افغان از کشورهای همسایه، از‌ جمله ایران و پاکستان، سازمان ملل تنها حدود 15 درصد از برنامه‌های امدادی برای پناهجویان را پوشش داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا