اخبارجامعهTOP

نشست سه روزه به منظوربررسی آسیب ها و اثرات نامطلوب تغییرات اقلیم ، درکابل برگزار شد

کابل3 ثور باختر
اداره ملی حفاظت از محیط زیست نشست سه روزه را به منظور آسیب ها و اثرات نامطلوب تغییرات اقلیم در افغانستان ، در کابل برگزار کرد.
مرکز رسانه های حکومت امروز با نشر این خبر گفته است: نشست اختصاصی پیرامون تغییرات اقلیمی در افغانستان میان ادارات امارتی و سازمان های بین المللی و غیر دولتی، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شد.
در این نشست، مسوولان و روسای اداره حفاظت محیط زیست، وزارت های مبارزه با حوادث، آب و انرژی، زراعت، انکشاف دهات و سرحدات و قبایل، شاروالی کابل، اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی، و شماری از نهادی های بین المللی و غیر دولتی، و نمایندگان پوهنتون ها اشتراک دارند
در این نشست، اشتراک کنندگان پیرامون آسیب ها و اثرات نامطلوب تغییرات اقلیم درافغانستان و از سرگیری پروژه های معلق در حوزه تغییرات اقلیمی بحث شد.
به باوراشتراک کنندگان، خشکسالی های پیهم، سیلاب ها، کمبود آب و کمبودمحصولات زراعتی مشکلات زیادی را برای مردم و جوامع ایجاد کرده است. اشتراک کنندگان تاکید داشتند که برای مقابله با چالش‌های تغییرات اقلیمی، اقدام مشترک لازم است و این امر مستلزم کار مشترک و همکاری همه طرف‌ها است.
آنان گفتند اکنون افغانستان متعهد و آماده اجرای پروژه ها در زمینه محیط زیست و تغییرات اقلیمی از نظر امنیتی، ساختار اداری، ظرفیت انسانی و چارچوب های قانونی است. و از جهانیان خواستند تا کمک های مالی و تخنیکی خود را بدون مسایل سیاسی با افغانستان ادامه دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا