سیاستاخبارجامعهTOP

مولوی عبدالکبیر: با نهادهای خیریه داخلی و خارجی صحبت شده که کمک های عاجل را به افراد نیازمند برسانند

کابل ۱۰ جوزا باختر
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرا می‌گوید که با نهادهای خیریه داخلی و خارجی صحبت شده که کمک های عاجل را به افراد نیازمند برسانند.
ارگ در خبرنامه‌ی نوشته است که مولوی عبدالکبیر، به شمول رئیس شورای علمای بغلان، با شماری از علما و شخصیت‌های علمی به گونه جداگانه دیدار کرده است.
علمای بغلان با یادآوری از تلفات جانی و خسارات مالی ناشی از سیلاب‌های اخیر در مناطق شان، گفتند که با خانواده‌های آسیب دیده کمک‌های بیشتری صورت گیرد و ادارات همکار برای بلند بردن سطح کمک‌ها مورد تشویق قرار داده شوند.
آنان پیشنهادات شانرا در زمینه ساخت سرک از ولسوالی نهرین الی ولسوالی برکه و احداث بندها در شماری از مناطق بغلان جهت جلوگیری از سیلاب‌ها به معاون سیاسی ریاست الوزرا سپردند.
همچنان در یک دیدار جداگانه، شماری از بزرگان و شخصیت‌های علمی گفتند که در شهر کابل و سایر نقاط کشور مردم از ادامه پروژه‌های انکشافی خرسند هستند و کابل بسوی شهر معیاری شدن در حرکت است.
آنان افزودند که مردم جنگ نمی‌‌خواهند و پایداری نظام به نفع کشور و مردم است و مردم در راستای حفاظت از آن همکار هستند.
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرا نیز به روح شهدای سیلاب‌های اخیر دعا کرد و به خانواده‌های آنان تسلیت گفت و افزود که امارت اسلامی افغانستان به مشوره هر افغان به دیده قدر می‌نگرد و حکومت در امور خویش، به نظریات مردم توجه می‌کند.
مولوی عبدالکبیر بیان داشت که با نهادهای خیریه داخلی و خارجی صحبت شده که کمک های عاجل را به افراد نیازمند برسانند و امارت اسلامی افغانستان از تمام کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و شهروندان سرمایه‌دار کشور که کمک‌های شان را به موقع به مناطق سیلاب زده رساندند، تشکر می‌کند.
او بیان داشت که امارت اسلامی افغانستان در راستای فراهم کردن فرصت‌های زندگی بهتر برای مردم تلاش می‌کند و اکنون تمرکز حکومت روی پروژه‌های مهم است تا برای مردم فرصت‌های کاری فراهم شود.
معاون سیاسی ریاست الوزرا هم‌چنان به این بزرگان و علما اطمینان داد که بالای پیشنهادات شان غور و راه‌های حل به آنها جستجو خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا