سیاستاخبارTOP

مولوی عبدالکبیر؛ زمینه فعالیت بهتربرای نهادهای کمک رسان فراهم شده است

کابل ۱۲ حوت باختر
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرا گفته است: با برقراری امنیت کامل در افغانستان، زمینه فعالیت بهتربرای نهادهای کمک‌رسان و بی طرف نسبت به هر زمان دیگر فراهم شده است.
ارگ در خبرنامه‌یی نوشته است: مولوی عبدالکبیر این گفته‌ها را در دیدار با الن دلیتروز رییس عمومی مؤسسه بین المللی جینوا کال، الکساندر مونافو مسوول روابط بین المللی و فهد عباسی مسوول آن موسسه در افغانستان، بیان کرده است.
دراین دیدار، الن دلیتروز رییس عمومی مؤسسه بین المللی جینوا کال با اشاره به اهداف این مؤسسه، گفت:آنان از مدت طولانی بدینسو با امارت اسلامی در تماس بوده و همکار هستند، اکنون در افغانستان امنیت سرتاسری تامین است، ادارات امنیتی و نظامی با همدیگر همکار هستند و منسوبان نظامی امارت اسلامی با مردم برخورد مناسب دارند؛ آنان تمام این نکات مثبت را با جامعه بین المللی و نهادهای ویژه شریک می‌کنند.
او هم‌چنان بیان داشت: آنان در افغانستان با شماری از ادارات نظامی و ملکی از نزدیک همکاری می کنند و در نظر دارند که با نهادهای مربوطه افغان، همکاری خویش را گسترش دهند.
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست الوزرا از کمک‌های مؤسسه جینواکال با افغانستان ابراز سپاس کرد و گفت که با برقراری امنیت کامل در افغانستان، زمینه بهتر فعالیت نهادهای کمک‌رسان و بی طرف نسبت به هر زمان دیگر فراهم شده است.
او همچنان گفت: واقعیت‌های افغانستان را با نهادهای بین المللی شریک سازند و امارت اسلامی به تمام نهادهای همکار اطمینان می‌دهد که فعالیت‌های شان را در افغانستان به گونه آزادانه در مطابقت به اصول به پیش ببرند.
معاون سیاسی ریاست الوزرا هم‌چنان افزود: ادارات مربوطه امارت اسلامی همکاری شان را با مؤسسه جینواکال گسترش داده و زمینه فعالیت بهتر را برای این مؤسسه فراهم خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا