سیاستاخبارTOPآموزش

مولوی عبدالسلام حنفی در دیدار با متعلمین لیسه عالی ‌حبیبه: با آموختن تعلیم و تربیه درست در توسعه و آبادی افغانستان سهم بگیرید

کابل ۲ جوزا باختر
معاون اداری ریاست الوزرا ریاست الوزرا طی بازدید از لیسه عالی حبیبیه گفت که متعلمین از فرصت موجود بهترین استفاده را ببرند و با آموختن تعلیم و تربیه درست در توسعه و آبادی افغانستان سهم بگیرند.
ارگ، شب گذشته در خبرنامه‌ی نوشته است که مولوی عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزرا از لیسۀ عالی حبیبیه شهر کابل بازدید کرد.
در این بازدید، مولوی عبدالسلام حنفی ضمن استماع نظریات، پیشنهادات و مشکلات مسوولان، اساتید و متعلمین این لیسه، گفت که دوره‌ای مکتب اعم از ابتدائیه، متوسطه و لیسه، اساس و بنیاد معارف یک جامعه را تشکیل می‌دهد، اگر از طرف مسوولان معارف و اساتید در خصوص کیفیت این دوره توجه صورت گیرد، یقیناً پوهنتون‌ها و سایر نهادهای علمی از کیفیت بهتری برخوردار خواهند بود.
مولوی حنفی با مخاطب قرار دادن متعلمین این لیسه، افزود که آنان آیندۀ سازان و مدیران آیندۀ این کشور هستند و تلاش کنند تا از این فرصتی که در اختیار‌شان قرار دارد، بهترین استفاده را ببرند و با آموختن تعلیم و تربیۀ درست در توسعه و آبادی افغانستان سهم بگیرند.
معاون اداری ریاست الوزرا تصریح کرد: «ما اگر می‌خواهیم کشور مترقی و توسعه یافته داشته باشیم باید در زمینۀ ارتقای کیفیت و کمیت تعلیم و تربیه تلاش مضاعف کنیم زیرا بدون تعلیم و تربیه، پیشرفت و آبادی مشکل خواهد بود».
مولوی عبدالسلام حنفی گفت که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا با اصلاح نصاب تعلیمی، توسعۀ مدارس و مکاتب در سرتاسر افغانستان و ارتقای کیفیت آن زمینۀ تعلیم و تربیۀ با کیفیت را برای همه‌ای فرزندان کشور فراهم کند.
معاون اداری ریاست الوزرا هم‌چنان مسوولان لیسه عالی حبیبیه را به وظایف شان متوجه ساخته و برخی از شاگردان لایق را تشویق و تقدیر کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا