سیاستاخبارTOP

مولوی ضیا الحق حقمل: یوناما برای جهان و افغانستان به مثابه یک پل ارتباطی است و باید گزارش های خود را به گونه شفاف و بی طر ف نشرکند

کابل، 3 حوت، باختر
فیونا فریزر رئیس، حقوق بشر دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) امروز با مولوی ضیاءالحق حقمل، سرپرست معینیت امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ دیدار کرد.
در این دیدار، رئیس حقوق بشر یوناما گفت که آنان برای بقای حکومت‌ها، در کنار آنها کار می‌کنند و هر گزارش را ابتدا با وزارت امور خارجه یا سایر منابع حکومتی در میان می‌گذارند و سپس منتشر می‌کنند که تاکنون گزارش‌هایی از وضعیت زندان‌ها، عفو عمومی، سلامت جسمانی و سایر بخش‌ها منتشر کرده است.
وی تاکید کرده است، برای اینکه مردم از جزئیات گزارش‌های آنان آگاه شوند؛ باید به مراجع نشراتی یوناما مراجعه کنند.
رئیس حقوق بشری یوناما هم‌چنان کمیسیون تخطی‌های رسانه‌یی را یک ابتکار بزرگ خوانده و تلاش‌های وزارت اطلاعات و فرهنگ در راستای حمایت از رسانه‌ها را ستود.
در همین‌حال، سرپرست معینیت امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ و رئیس آژانس اطلاعاتی باختر مولوی ضیاءالحق حقمل، از ادارۀ یوناما خواسته است که در انتشار گزارش‌های خود تحقیقات کامل را انجام بدهد و گفته است: همانطوریکه یوناما یک پُل ارتباطی میان جهان و افغانستان است؛ به همین اساس باید گزارش‌های خود را با شفافیت و بی‌طرفی کامل منتشر کند.
مولوی حقمل پیرامون امور کمیسیون تخطی‌های رسانه‌یی نیز اطمینان داده، افزوده است که این کمیسیون یک جمع مشترک متشکل از رسانه‌های مستقل، نهادهای حامی رسانه‌ها و اداره‌های حکومتی است که در آن با رضایت همه اعضا تصامیم مشترک اتخاذ می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا