سیاستاخبارTOP

مولوی امیرخان متقی در دیدار با حسن کاظمی قُمی جان باختن رییس جمهور ایران و هئیت همراه‌اش را تسلیت گفت

 

کابل ۳۱ ثور باختر

سرپرست وزارت امور خارجه کشور در دیدار با نماینده‌ ویژه رییس جمهور ایران و سفیر آن کشور در کابل، جان باختن رییس جمهور ایران و هیئت همراه‌اش را تسلیت گفت.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه در خبرنامه‌ی نوشته است که مولوی امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه امارت اسلامی افغانستان با حسن کاظمی قُمی، نماینده‌ای ویژه رییس جمهوری جمهوری اسلامی ایران و سفیر آن کشور در کابل دیدار کرده است.

در این دیدار، مولوی امیرخان متقی پیام تسلیت و همدردی امارت اسلامی و ملت افغانستان در پیوند به سانحهٔ سقوط هلیکوپتر و جان باختن جلالتمآب داکتر سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهوری اسلامی ایران، امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه آن کشور و شماری از همراهان شان را بیان داشته و از خداوند متعال برای جان باختگان بهشت‌برین و برای ملت ایران صبر جمیل استدعا کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشور نقش و زعامت رییس‌ جمهوری و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را در توسعه‌ای همکاری‌های منطقه‌ای بخصوص با افغانستان ارزشمند خواند.

 حسن کاظمی قُمی، نماینده‌ای ویژه رییس جمهوری جمهوری اسلامی ایران و سفیر آن کشور در کابل ضمن سپاسگزاری از پیام تسلیت حکومت ومردم افغانستان، گفت که حکومت و مردم ایران پیام تسلیت حکومت و مردم افغانستان را در نخستین لحظات حادثه دریافت کرده است.

 قُمی نیز روابط میان ملت‌ها و حکومت‌های افغانستان و ایران را صمیمی دانست و افزود که جانب افغانستان را در جریان آخرین تصامیم جمهوری اسلامی ایران در مورد مراسم تدفین و جنازه قرار خواهد داد.

گفتنی است که داکتر سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهوری اسلامی ایران و هئیت‌ همراه‌اش در نتیجه سقوط هلیکوپتر‌شان در عصر روز گذشته (یک شنبه ۳۰ ثور) در آن کشور، جان باختند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا