اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری دخلی و خارجی

 

کابل، ۲۸ جدی، باختر

شماری از سایت‌های خبری در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری، این گزارش را آماده کرده است.

سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «توافق افغانستان و ازبکستان در مورد گشایش راه‌های ترانزیتی» نوشته کرده است: مقام‌های امارت اسلامی اعلام کردند: افغانستان و ازبکستان در مورد گسترش همکاری‌ها در زمینه حمل و نقل زمینی و گشایش مسیرهای ترانزیتی به توافق رسیده‌اند.

امام الدین احمدی سخنگوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی، روز چهارشنبه ۲۷ جدی اظهار داشت: این توافق بعد از سفر سرپرست این وزارت به ازبکستان به دست آمده است.

وی اضافه کرد: براساس این توافق وسایل نقلیه دو کشور بدون مانع می‌توانند در خاک یکدیگر تردد کنند.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «ملا عبدالغنی برادر آخند: حکومت در تلاش تأمین برق مورد نیاز کشور از منابع داخلی است» نوشته است:ملا عبدالغنی برادر آخند برادر، معاون اقتصادی ریاست  الوزرا در سفر به ولایت ننگرهار و در دیدار با مقامات این ولایت گفته است که امارت اسلامی به هدف پیشرفت و صنعتی شدن افغانستان، تلاش می‌کند تا برق مورد نیاز را در داخل کشور تولید کند.

سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «سفارت ترکیه از آغاز پرواز‌های شرکت «ترکیش ایرلاینز» به کابل خبر می‌دهد» نگاشته است:سرپرست سفارت ترکیه در کابل به تازگی در دیدار با حمیدالله آخندزاده سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی امارت اسلامی از آغاز پرواز‌های شرکت هوایی «ترکیش ایرلاینز» خبر داده است.

سرپرست سفارت ترکیه گفت کشورش می‌خواهد در بخش ترانسپورت زمینی و هوایی روابط ‌‌اش را با افغانستان بهبود بخشد.

وی افزود که پرواز‌های هوایی از ترکیه به افغانستان افزایش یابد و شرکت‌ هوایی ترکش پرواز‌هایش را به کابل آغاز کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا