اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل ۱۷ دلو باختر
شماری از سایت‌های خبری در نشرات امروزشان در کنارتحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «بیش از نیم میلیون افغان اجباری از پاکستان اخراج شدند» نوشته کرده است:
سازمان جهانی صحت خبر داده که از زمان اجرای دستور اخراج اجباری مهاجران بدون اسناد از پاکستان در ماه سپتامبر ۲۰۲۳ تا ۱۳ جنوری سال جاری میلادی ۵۰۰ هزار و ۲۰۰ نفر از پاکستان به افغانستان برگشته‌اند.
سایت خبری شفقنا افغانستان تحت عنوان «آغاز صدور پاسپورت به شهروندان افغانستان در سفارت امارت اسلامی در چین» نوشته است… این سفارت روز دوشنبه ۱۶ دلو در صفحه اکس خود نوشته است که افغان‌های مقیم چین می‌توانند طبق شرایط پاسپورت‌های جدید دریافت کنند.
پیش از این امارت اسلامی از روند توزیع پاسپورت برای شهروندان کشور در سفارت‌های خود در پاکستان، ایران، ترکیه، اوزبکستان و مالیزیا نیز خبر داده بود.
سایت خبری طلوع نیوز زیرعنوان «گفتگو روی توسعه حمل و نقل زمینی و هوایی با ایران» نگاشته است: مسوولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی می‌گویند که این وزارت می‌کوشد تا سهولت‌های بیشتر را در زمینه حمل و نقل زمینی و هوایی با ایران ایجاد کنند.
سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی در دیدار با حسن کاظمی قمی سفیر و نماینده ویژه رییس جمهور ایران در افغانستان در باره توسعه روابط حمل و نقل زمینی و هوایی با هم گفت و گو کردند.
در این دیدار در باره همکاری‌های دوام دار حمل و نقل، افزایش صادرات افغانستان از طریق جاده و ریل استفاده از بندر چابهار برای صادرات و واردات کالا‌های تجارتی افغانستان گفتگو شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا