اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل ۸ دلو باختر
شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «وزارت دفاع ملی امارت اسلامی: پاکستان تقصیر ناکامی‌های خود را به دوش دیگران می‌اندازد» نوشته کرده است: وزارت دفاع ملی امارت اسلامی به اظهارات عاصم منیر، رییس اردوی پاکستان مبنی بر اینکه امنیت یک پاکستانی از کل افغانستان مهم‌تر است، واکنش نشان داد.
عنایت الله خوارزمی سخنگوی وزارت دفاع ملی امارت اسلامی در صفحه‌ ایکس خود روز شنبه نوشته است که این اظهارت در واقع توهین به ارزش‌های یک ملت مسلمان است.
وی افزود: در حالی که مسوولان حکومتی پاکستان از تأمین امنیت شهروندان خود عاجز مانده‌اند، تقصیر کوتاهی‌شان را به دوش دیگران حواله می‌کنند.
خوارزمی گفت: «ملت پاکستان، باید در برابر همچو ابراز نظر‌های مغرضانه دولت مردان‌شان که باعث ایجاد نفرت بین دو کشور همسایه و مسلمان می‌شود، واکنش نشان دهند»
وزارت دفاع ملی امارت اسلامی تاکید کرد که همچو ابراز نظرهای «غیر مسوولانه» نه تنها مشکل را حل نمی‌کند، بلکه باعث خدشه دار شدن روابط حسنه بین دو کشور همسایه‌می‌شود.
سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «تکذیب سرقت یک میلیون دالر از هواپیمای روسی در بدخشان؛ خلبان؛ هیچ پولی در هواپیما نبود» نگاشته است:در حالی که پیش از این برخی رسانه‌های کشور گفته بودند،یک میلیون و دو صد هزار دالر ازهواپیما که در بدخشان فرود اضطراری داشته سرقت شده است، خلبان این هواپیما در مسکو با تکذیب این خبر گفت: «هیچ پولی در هواپیما نبود. باید ذهنیت مردم افغانستان را به خاطر بسپارید. آنان برای کمک به ما آمده بودند»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا