اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل ۴ دلو باختر
شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزاشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری، این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «معین وزارت امور خارجه: افغانستان به یک کشور امن برای سرمایه‌ گذاری مبدل شده است» نوشته کرده است: شیر محمد عباس ستانکزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه در دیدار با معاون نماینده ویژه جاپان برای افغانستان گفته‌ که افغانستان با داشتن منابع معدنی و طبیعی فراوان در مقایسه با گذشته به کشور امن برای سرمایه‌گذاری مبدل شده است.
وی افزوده است که تمام کشور‌ها به شمول جاپان می‌توانند با اطمینان کامل در کشور سرمایه‌گذاری کنند.
سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «کابلوف: نشستی با شرکت ۴ کشور درباره افغانستان برگزار می‌شود» نوشته است: قراراست روسیه، چین، ایران و پاکستان تا کم تر از یک هفته نشست پیرامون اوضاع افغانستان برگزار کنند.
ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان به خبرگزاری تاس گفته است که در این نشست در باره تعامل با مقام‌های کنونی افغانستان برای ایجاد یک دولت فراگیر، پیکار با هراس افگنی و مواد مخدر گفتگو خواهد شد.
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید: تا اکنون از حکومت سرپرست افغانستان در این نشست دعوت نشده است.
تا اکنون قطعی نیست که از حکومت سرپرست افغانستان در این نشست دعوت نمی‌شود، موقف امارت اسلامی همواره این بوده است که نماینده‌ آن در نشست‌های پیرامون افغانستان باید شرکت داشته باشند.
سایت خبری شفقنا افغانستان زیرعنوان «معاون رییس الوزرای امارت اسلامی: داعش در افغانستان سرکوب شده است» نگاشته است: معاون سیاسی رییس الوزرا می‌گوید که داعش در افغانستان سرکوب شده است.
مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس الوزرای امارت اسلامی در دیدار با خانم رافیلا ایودیس، شارژدافیر اتحادیه اروپا در کابل گفته است که گروه داعش در افغانستان سرکوب شده است.
مولوی عبدالکبیر افزود: اکنون در افغانستان داعش سرکوب شده و سرحدات تحت مدیریت است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا