اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

 

کابل ۳ دلو باختر

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهانی و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌ها این گزارش را آماده کرده است: سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «ذبیح الله مجاهد یوناما را به «بی‌خبری از احکام اسلامی» و توهین به اعتقادات یک ملت متهم کرد» نوشته کرده است:امارت اسلامی در واکنش به گزارش اخیر دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در مورد وضعیت حقوق بشر در سه ماه اخیر سال ۲۰۲۳، این نهاد را به «بی‌خبری از احکام اسلامی و توهین بر اعتقادات افغانان» متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی با نشر یک اعلامیه، دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) را به «بی‌خبری از احکام شرعی» متهم کرده است.

آقای مجاهد عصر روز دوشنبه ۲ دلو با نشر یک اعلامیه‌ به گزارش بخش حقوق بشر یوناما واکنش نشان داده است.

سایت خبری اطلاعات روز تحت عنوان «مقام امارت اسلامی به هیئت قضای ایران: از اعدام شهروندان افغانستان در ایران جلوگیری شود» نوشته است: عبدالکریم حیدر، معین مسلکی وزارت عدلیه‌ امارت اسلامی از هیئت قضایی ایران خواسته است که از اعدام شهروندان افغانستان در آن کشور جلوگیری شود.

سایت خبری صدای افغان (آوا) زیر عنوان «بازگشت بیش از یک میلیون مهاجر طی یک سال گذشته به کشور» نگاشته است: خلیل الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امور مهاجران و عودت‌کننده‌گان در دیدار با شوکو شیموزاوا، رییس اکمالات و مصونیت کمیساری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفته است که در یک سال گذشته بیش از یک میلیون مهاجر به افغانستان بازگشته‌اند.

سایت خبری شفقنا افغانستان تحت عنوان «گذرگاه تورخم به روی ترانزیت بازگشایی شد» نوشته است:

مسوولان محلی امارت اسلامی در ولایت ننگرهار می‌گویند که صبح امروز (سه شنبه ۳ دلو) دروازه تورخم به روی ترانزیت باز شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا