اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل ۱ دلو باختر
شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه، به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «چین پنجصد میلیون دالر در زمینه تولید برق آفتابی در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کند» نوشته کرده است: شماری از تاجران چینی در دیدار با سرپرست سفارت افغانستان در اسلام‌آباد گفته اند‌ که می‌خواهند به ارزش پنجصد میلیون دالر در بخش تولید برق درافغانستان سرمایه‌گذاری کنند.
سفارت افغانستان در پاکستان اعلام کرده است: قراراست تاجران چینی در بخش برق افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.
سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «جان باختن ده‌ها نفر در اثر سرمای شدید در آمریکا» نوشته است: سردی شدید از چند روز به اینسو در این کشور جریان دارد. طوفان زمستانی، ده‌ها هزار انسان را متاثر و متضرر ساخته است.
به گفته‌ مقام‌های ایالات متحده آمریکا دست کم ۵۰ نفر در اثر سرمای زمستان در بخش‌های مختلف ایالات متحده آمریکا کشته شده‌اند.
سایت خبری اطلاعات روز تحت عنوان «یک مقام گمرک پاکستان: ممکن است کالاهای پاکستانی برای همیشه بازار افغانستان را از دست بدهند» نگاشته است: یک مقام گمرک پاکستان هشدار داده است که با مسدود ماندن گذرگاه‌ها، ممکن است کالاهای پاکستانی، بازار افغانستان را «برای همیشه از دست بدهند» زیرا تاجران افغان اقدام به واردات اقلام ضروری از ایران کردند.
گذرگاه‌های افغانستان و پاکستان اوایل هفته‌ی گذشته به دلیل محدودیت پاسپورت و ویزا برای رانندگان از سوی پاکستان بسته شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا