اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل، ۲۶ جدی، باختر
شماری از سایت‌های داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است.
سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «بسته ماندن تورخم به روی ترانزیت؛ زیان‌ها بیشتر می‌شوند» نوشته کرده است: راننده‌های موترهای بابری هم زمان با سومین روز بسته ماندن گذرگاه تورخم، خواهان بازگشایی بی‌درنگ این گذرگاه هستند.
راننده‌های که از بسته شدن گذرگاه تورخم زیان دیده‌اند، از مسوولان در امارت اسلامی و حکومت موقت پاکستان می‌خواهند که به چالش‌های شان از طریق گفت و گو رسیده‌گی کنند.
سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «بیش از دو هزار ویلچر برای معلولین به وزارت امور شهدا اهدا شد» نوشته است: مسوولان در وزارت امور شهدا و معلولین امارت اسلامی می‌گویند که یک موسسه خیریه دو هزار و ۱۴۰ ویلچر برای معلولین به این وزارت کمک کرده است.
قراراست این ویلچرها برای معلولان مستحق در کابل و دیگر ولایت‌ها توزیع شود.
سایت خبری شفقنا افغانستان زیر عنوان «امارت اسلامی: تلاش‌ها برای حل بنیادی مشکل گذرگاه تورخم جریان دارد» نگاشته است: وزارت صنعت و تجارت امارت اسلامی گفته است که تلاش‌ها برای حل بنیادی مشکل گذرگاه تورخم جریان دارد.
به گفته مسوولان محلی امارت اسلامی در ولایت ننگرهار، طرف پاکستان به دلیل این که راننده‌گان موتر‌های باربری افغانستان گذرنامه و ویزا نداشتند، از ورود آنان به پاکستان جلوگیری و مسوولان مرزی افغانستان نیز موتر‌های باربری پاکستان را متوقف کرده‌اند.
از سوی هم مسوولان در وزارت صنعت و تجارت حکومت سرپرست، از تلاش‌ها برای حل بنیادی چالش‌های موجود در بخش تجارت و ترانزیت با پاکستان و مشکلات به میان آمده، در گذرگاه تورخم اطمینان می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا