اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

 

کابل، ۳ جدی، باختر

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است.

سایت  خبری اطلاعات روز زیر عنوان «انجنیر باز نشسته‌ی جاپان برای ادامه‌ی فعالیت‌های بشر دوستانه‌ی ناکامورا به افغانستان آمده است» نوشته کرده است:

رسانه‌های جاپانی گزارش داده‌اند که نوریواوا انجنیر باز نشسته‌ی جاپانی برای ادامه‌ی فعالیت‌های بشر دوستانه و احیای پروژه‌های تیتسو ناکامورا به شرق افغانستان سفر کرده است.

سایت خبری اسپوتنیک تحت عنوان «بیش از ۲۵۰۰ شهروند خارجی در یک ماه گذشته به افغانستان وارد و یا از آن خارج شده‌اند» نوشته است:

اداره ملی احصائیه و معلومات می‌گوید که طی یک ماه گذشته ورد و خروج دوهزار و ۵۸۶ شهروند خارجی را از رهگذر بندر‌ها و میدان‌های هوایی ثبت کرده است.

بربنیاد آمار این اداره در جریان یک ماه گذشته به شمول ۲۴ زن، یک هزار و ۳۱۴ تن وارد کشور شده‌اند و یک هزار و ۲۷۲ تن دیگر از شهروندان خارجی که ۱۷ تن آن زنان‌اند، از کشور خارج شده‌اند.

سایت خبری طلوع نیوز زیر عنوان «مجاهد : اتشه‌ها در بخش‌های فرهنگی، تجاری و مهاجران فعالیت‌ دارند» نگاشته است: امارت اسلامی گفته است که هم‌زمان با فعالیت‌ سفارت خانه‌های حکومت سرپرست در شانزده کشور اتشه‌های این سفارت خانه‌ها نیز در بخش‌های گونه گون فعالیت دارند.

ذبیح الله مجاهد سخن‌گوی امارت اسلامی افزوده است که برخی این اتشه‌ها از نظام قبلی و شماری هم تازه از سوی امارت اسلامی معرفی شده‌اند.

به گفته‌ سخنگوی امارت اسلامی، اتشه‌های حکومت سرپرست در بخش‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، تجاری و مهاجران فعالیت‌ می‌کنند تا در بخش‌های مربوطه به شهروندان افغانستان خدمات ارائه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا