اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

کابل، ۲۶ قوس، باختر
شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.
گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است:سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «واکنش حکومت سرپرست امارت اسلامی به گزارش انترپول مبنی بر قاچاق سلاح از افغانستان به پاکستان» نوشته کرده است:سازمان بین المللی پولیس جنایی یا انترپول گفته است که مسیر‌هایی را در پاکستان کشف کرده‌اند که برای انتقال سلاح گرم از افغانستان به پاکستان استفاده می‌شد.
با این حال، حکومت سرپرست امارت اسلامی با رد این ادعا می‌گوید که قاچاق اسلحه در افغانستان جواز ندارد و با کسانی که سرپیچی می‌کنند، برخورد قانونی خواهد شد.
سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «ضرب الاجل معترضان در چمن به حکومت پاکستان؛ اگر فرمان ممنوعیت سفر بدون ویزا بین دو کشور لغو نشود، به نافرمانی بیشتر دست خواهیم زد» نوشته کرده است:معترضان پاکستان در منطقه چمن به حکومت پاکستان ضرب الاجل یک هفته‌ای تعین کردند تا فرمان ممنوعیت سفر بدون ویزا بین افغانستان و پاکستان را لغو کند در غیر آن به نافرمانی بیشتر دست خواهند زد.
سایت خبری طلوع نیوز تحت عنوان «اداره راه آهن: انتقال کالا به زودی از راه آهن خواف – هرات آغاز می‌شود» نگاشته است:
مسوولان در اداره راه آهن افغانستان گفته‌اند که روند انتقال کالاهای بازرگانی از طریق راه آهن خواف – هرات در آینده نزدیک آغاز می‌شود

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا