اخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

مروری به نشرات سایت‌های خبری داخلی و خارجی

 

کابل، ۱۵ قوس، باختر

شماری از سایت‌های خبری داخلی و خارجی در نشرات امروزشان در کنار تحولات جهان و منطقه به تحولات در افغانستان نیز پرداخته‌اند.

گزارشگر آژانس باختر، با مرور نشرات این سایت‌های خبری این گزارش را آماده کرده است.

سایت خبری اسپوتنیک زیر عنوان «امارت اسلامی یک هلیکوپتر نظامی آمریکایی را از دل خاک در آوردند» نوشته کرده است: مقامات هلمند اعلام کردند که یک بالگرد نظامی آمریکایی را از زیر خاک در آوردند.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات محلی هلمند اعلام کردند که این بالگرد ۱۳ سال پیش در خاک مدفون شده و در حال حاضر سالم بوده و برای ترمیم به قندهار ارسال شده است.

سایت خبری صدای افغان (آوا) تحت عنوان «برق وارداتی ازبکستان به حالت عادی برگشت» نوشته است:ریاست برشنا می‌گوید که برق وارداتی ازبکستان بعد از بازسازی و ترمیم تاسیسات برق در آن کشور، دوباره به گونه نورمال برگشته است.

شرکت برشنا گفته است که همزمان با این روند برق رسانی به سب ستیشن‌های خُلم و خنجان و همچنین ولایت‌های بلخ، سمنگان، بغلان، پروان، کاپیسا، پنجشیر، کابل، ننگرهار، لغمان، غزنی، میدان وردک، لوگر، پکتیا و خوست دوباره به حالت عادی برگشته است.

سایت خبری اطلاعات روز زیر عنوان «وزیر داخله‌ی ایران: مهاجران بدون مجوز باید برگردانده شوند» نگاشته است:احمد وحیدی، وزیر داخله‌ی ایران بار دیگر تاکید کرده است که شهروندان افغانستان مقیم ایران که مجوز ندارند باید به کشور‌شان برگردانده شوند.

او گفته است که شهروندان افغانستان به صورت موقت در ایران زندگی می‌کنند وقتی «بستر آماده شد باید به کشور خود بازگردند

وحیدی تاکید کرده است «اتباع که مجوز ندارند باید برگردانده شوند و کسانی هم که مجوز دارند باید سامان دهی شوند

وی اضافه کرده است که در باره‌ی بازگرداندن شهروندان افغانستان با امارت اسلامی صحبت کرده و امارت اسلامی از ایران زمان خواسته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا