سیاستاخبارامنیتجامعهTOP

لوی درستیزبا معترضان دربدخشان: درامارت اسلامی، برخورد دوگانه وجود ندارد

 

فیض آباد 19 ثورباختر

لوی درستیز دردیدار با معترضان دربدخشان، گفت که درامارت اسلامی برخورد دوگانه وجود ندارد.

اوگفت” فرمان امیرالمومنین مبنی بر منع کشت مواد مخدر سیاسی نه، بلکه شرعی است و بخاطر رضایت جامعه جهانی امارت اسلامی کار نکرده و نخواهندکرد، و دهاقین بدانند که مواد مخدر را به صفر خواهیم رساند. برخورد دوگانه در امارت اسلامی وجود ندارد و شاهد آن نیستیم که فرمان منع مواد مخدر مختص به منطقه ی خاص باشد.

قاری فصیح الدین فطرت همچنان گفت”جهت اضرار مواد مخدر که ملیون ها انسان را در افغانستان و کشور های اسلامی معتاد به مواد مخدر ساخته است، عالیقدرامیر المومنین حفظه الله  وجیبه ایمانی دانسته، فرمان منع آنرا صادر نموده اند. هیچ چیزی مبارزه با مواد مخدر را مختل ساخته نمی تواند.”

لوی درستیزگفت” بخاطر اینکه دهاقین زیان نبینند  در ۵ مرحله کشت مواد مخدر منع قرار گرفت که مرحله صدور فرمان، اقدام حکومت محلی علیه زرع آن، فعالیت های محتسبین ، اعزام هیئت خاص در زمستان گذشته و ایجاد کمیته نظارتی محلی، از اقداماتی است که پیرامون جدیت منع مواد مخدر صورت گرفته است.

هیئت اعزامی  امارت اسلامی دیروز، جهت بررسی سوی تفاهماتی که علیه دهاقین و نیرو های امارت اسلامی در دو ولسوالی بدخشان صورت گرفته بود با ورثه دو تن از شهیدان ، دهقاقین و متنفذین ولسوالی های ارگوو درایم به تفاهم رسید و مردم خود تعهد همکاری در جهت تخریب مواد مخدر نشان دادند و جنجال ها به گونه کامل برطرف شده است.

این در حالیست که نمایندگان معترضان، طی مصاحبه یی به آژانس باختر بیان کردند که از نظام اسلامی و تامین امنیت در کشور راضی اند و  سوی تفاهمات که برسر تخریب مواد مخدر به میان آمده بود، حل گردیده است.

آنان گفتند که خود در جهت تخریب کشتزارهای مواد مخدر، با نیروهای امنیتی همکاری خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا