سیاستاخبارTOP

قزاقستان صادرات گندم را به افغانستان به میزان قبلی آن می‌رساند

کابل/باختر/۲۸ حمل

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست الوزراء عصر امروز با يرلان بادويلت رییس مصونیت غذایی سازمان همکاری‌های اسلامی و هیات همراهش در کابل دیدار کرد.
در این دیدار، در حالی‌که سفیر قزاقستان در افغانستان نیز حضور داشت، ‏آقای یرلان بادویلت در مورد فعالیت‌های سازمان متذکره در افغانستان و سایر کشورها معلومات ارایه کرد و گفت: افغانستان عضویت مصئونیت غذایی سازمان همکاری‌های اسلامی را دارد و تمام کشورهای عضو متعهد اند در این شرایط دشوار در کنار مردم افغانستان قرار داشته باشند ‏و زیر چتر برنامه پاسخ عاجل بر افزایش کمک‌های بشری از سوی کشورهای کمک کننده، کار کند.
وی با اشاره به بحران غذایی در افغانستان، گفت که قزاقستان در نظر دارد که صادرات گندم را در افغانستان به میزان قبلی آن برساند و از این طریق با مصئونیت غذایی همکاری کند.
‏رییس مصئونیت غذایی سازمان همکاری‌های اسلامی کمک شش پایه ماشین تصفیه کننده آب را اعلام کرد و افزود که برعلاوه کمک به دهاقین، در زمینه جمع‌آوری کمک برای آغاز کار پروژه‌های نیمه تمام وزارت انکشاف دهات نیز پلان دارد.
‏مولوی عبدالکبیر ضمن خوش آمدید به هیئت مهمان و ابراز امتنان از تلاش‌های سازمان متذکره و کمک‌های بشری قزاقستان، گفت که منحیث یک کشور مسلمان و عضو این سازمان، مسووليت سازمان همکاری‌های اسلامی این است که کمک و همکاری خویش را به افغانستان افزایش دهد.
‏معاون سیاسی ریاست الوزرا ا.ا.ا. افزود: جنگ ۴۳ ساله زیان‌های زیادی را در عرصه‌های مختلف به افغانستان وارد کرد و امیدواریم سازمان متذکره به منظور خودکفایی افغانستان برنامه‌های خویش را تطبیق نموده و برای بیرون رفت از وضعیت کنونی، با افغانستان همکاری کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا