اخبارفرهنگTOPآموزش

فراغت ۷۱ تن از آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنه‌گی در کابل

کابل، ۱۹ دلو، باختر
هفتاد و یک تن از شاگردان آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنه‌گی ریاست هنرستان معینیت فرهنگ و هنر وزرات اطلاعات و فرهنگ امروز فارغ شده‌اند.
این شاگردان که از بخش‌های مختلف چون نقاشی، خطاطی، میناتوری، دیزاین ، خیاطی، کروشنیل بافی و هنر اطفال، طی محفلی که از این نهاد فارغ شده‌اند، از سوی مسوولان وزارت اطلاعات و فرهنگ، تحسین و تقدیر شدند.
ملا خیر الله خیرخواه، سرپرست وزرات اطلاعات و فرهنگ فراغت آنان را تبریک گفت و افزود که این هنرها، هنرهای است که به جامعه زیبایی می‌بخشد.
او افزود که آنان تلاش دارند تا برای رشد بیشتر این هنرها واستفاده مردم از آثاری که این هنرمندان بالای آن زحمت کشیده اند، زمینه بازار یابی را برای آنان فراهم کنند.
مولوی عتیق الله عزیزی، معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت که این حرف ثابت است که صنایع دستی، خطاطی، نقاشی، … افغانستان جایگاه خاصی دارد.
مولوی عزیزی، افزود که برخی‌ها در طول سال‌های که افغانستان درگیر ناملایمات بود، در آثار فرهنگی و تاریخی کشور ما نام خود را درج کردند و در طول آن سال‌ها عرصه‌های هنری ما نیز تحت تاثیر بود، اما حالا افغانستان وارث دارد و در هر بخش پرسان خواهد کرد.
مولوی ضیا الحق حقمل، سرپرست معینیت امور نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ و رییس آژانس اطلاعاتی باختر نیز در این محفل گفت که فراغت همچون کسان و داشتن آنان برای تاریخ کشور مهم است، چون نیاز است کسانی باشند که تاریخ و فرهنگ افغانان را به نسل آینده منتقل کنند.
در این محفل، هم‌چنان نمایشگاه آثار هنری شاگردان و استادان آمریت آموزشگاه هنری غلام محمد میمنه‌گی از سوی مسوولان وزارت اطلاعات و فرهنگ گشایش یافت.
گفتنی است که در نهاد یادشده به تعداد ۵۸۶ شاگرد به شمول ۴۰۵ تن از طبقه اناث و ۱۸۱ تن از طبقه ذکور در بخش‌های چون خطاطی، نقاشی، میناتوری، هنر اطفال، دیزاین، کمپیوتر و خیاطی مصروف آموزش هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا