اخبارفرهنگجامعهTOP

شیخ حسن خان حقانی: دین مقدس اسلام برای مادران جایگاه و امتیازات ویژه داده است

کابل، 24 جوزا، باختر
ریاست فرهنگ مردم وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز در محفلی از روز مادر گرامیداشت به عمل آورد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در محفلی که به این مناسبت با حضور شماری از مسوولان و کارمندان وزارت اطلاعات وفرهنگ و تعدادی از مادران و زنان برگزارشد، شیخ حسن خان حقانی مشاور این وزارت دررابطه به مقام مادر ازدیدگاه دین مبین اسلام معلومات داد .


وی گفت که در شرعیت اسلامی برای مادر و پدر و به ویژه برای مادران حقوق، جایگاه و امیتازات ویژه یی مشخص شده است و حق مادر نسبت به پدر سه مرتبه بیشتر است .
او اضافه کرد که اگر فرزندان در برابر مادران و پدران شان در مخالفت قراربگیرند و باعث تشویش آنان شوند، این عمل شان گناه کبیره به شماری می رود و باید همه احترام مادر و پدر را بجا کنند.
بعد غلام محمد نیازی آمر بسته های صوتی و چاپی آژانس باختر و مولوی جاوید افغان رییس افغان فلم، در صحبت های شان روز مادر را برای تمام مادران مبارک گفتند و در رابطه به مقام و جایگاه مادر صحبت کردند.
آنان گفتند که مادر کلمه و موجود مقدس است که همه سرتسلیم و تعظیم به مادران فرود می آورند و مادران را گرامی می دارند و به همین دلیل در دین مقدس اسلام نیز مادران جایگاه خاص دارند.
سپس آرزو رامین کارشناس صنایع دستی ریاست گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ به نمایندگی از زنان و مادران صحبت کرد و روز مادر را برای تمام زنان و مادران کشور مبارک گفت.
وی همچنان از توجۀ رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ در راستای برگزاری این محفل نیز به قدردانی یاد کرد .
دراخیر این محفل اشتراک کنندگان از نمایشگاه صنایع دستی زنان که به همکاری ریاست گرځندوی وزارت اطلاعات وفرهنگ و زنان صنعت پیشه برگزارشده بود، نیز دیدن کردند.
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا