سیاستاخبارTOPجامعه

سفیر ترکیه: مردم ترکیه در بخش زراعت با مردم افغانستان همکار است

کابل ۱۴ قوس باختر
مولوی عطاءالله‌عمری سرپرست وزار زراعت، آبیاری و مالداری با جِنک اونال سفیر ترکیه در کابل دیدار و پیرامون تشریک تجارب در بخش زراعت و مالداری میان دو کشور گفتگو کردند.
دفتر مطبوعاتی وزارت زراعت، آبیاری ومالداری بانشر این خبرنوشته است: در این دیدار که مولوی صدراعظم عثمانی معین زراعت و مالداری این وزارت حضور داشت پیرامون کار مشترک و تبادل تجارب زراعتی میان افغانستان و ترکیه صحبت نمودند .
در این دیدار سرپرست وزارت زراعت به دلیل جنگ های دوامدار زراعت در افغانستان به شکل سنتی و عقب مانده باقی مانده است او از سفیر ترکیه خواست در راستای انتقال تجارب زراعتی و اعزام متخصصان آن کشور، سرمایه گذاری و بازار محصولات زراعتی و همچنان ماشینری زراعت با زراعت افغانستان همکاری کند.
در همین حال جِنک اونال سفیر کشور ترکیه مقیم کابل از علاقه‌مندی همکاری حکومت و ملت ترکیه با مردم افغانستان اطمینان داده افزود:” از مبارزه قاطع امارت اسلامی در راستای منع کشت و کار مواد مخدر قدردانی می‌کنیم، و تعهد مینمایم در بخش زراعت با مردم افغانستان همکاری نموده برای فروش محصولات و میوه افغانستان در آن کشور همکاری مینمایم.
کشور ترکیه پس از حاکمیت امارت اسلامی افغانستان تعامل بسیار مثبت با امارت اسلامی افغانستان داشته و در سکتور زراعت افغانستان، همکاری های متعددی را انجام داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا