سیاستاخباراقتصادTOP

سرپرست وزارت صنعت و تجارت: کسانی که در افغانستان سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در حدود ۵۰ درصد مفاد می‌کنند

کابل، ۱۸ قوس، باختر‌
نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت امروز با هیئت از سرمایه‌گذاران و تاجران کشور ترکیه تحت ریاست شیخ عمر رئیس علمای آنادولو آن کشور دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی وزارت صنعت و تجارت با ارسال خبرنامه یی به آژانس باختر نگاشته است:‌ در این دیدار سرپرست وزارت صنعت و تجارت، گفت: مفاد سرمایه‌گذاری در افغانستان حدود 50درصد ارزیابی می‌شود و شفافیت بوجود آمده، کاغذپرانی از بین رفته و تمام ادارات باهم در تماس و منسجم می‌باشند.
سرپرست وزارت صنعت و تجارت تاکید کرد: اکنون پرؤسه سرمایه‌گذاری در افغانستان کوتاه شده و امارات اسلامی در قسمت جلب و جذب سرمایه‌گذاری برنامه‌هایی دارد و از سرمایه‌گذاران مخلص حمایت و استقبال می‌کند، وی پیشنهاد نمود که خانه تجارت ترکیه در افغانستان ایجاد گردد.
در ادامه رئیس علمای آنادولو ترکیه گفت:‌ در ترکیه یک مجموع تجاری ایجاد و تاجران و سرمایه‌گذاران را در آن شامل تا از این طریق برای آنها سهولت بدست آید. وی آمادگی شان را در بخش‌های مختلف اعلام داشته و خواستار رهنمایی گردیدند.
در اخیر سرپرست وزارت صنعت و تجارت افزود:‌ همان مرکز را برای سهولت بیشتر در کابل هم ایجاد نمایند و رهنمایی نمودند که هرکس می‌تواند در بخش مربوطه‌اش کار و سرمایه‌گذاری نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا