سیاستاخباراقتصادTOP

سرپرست وزارت صنعت و تجارت: امارت اسلامی به حمایت و رشد سکتور خصوصی متعهد است

 

کابل4 سرطان باختر

سرپرست وزارت صنعت و تجارت در یک گفتمان با سکتور خصوصی  بار دیگر اعلام داشت که امارت اسلامی به حمایت و رشد سکتور خصوصی متعهد بوده و از کمک‌های سازمان ملل متحد و جامعه جهانی نیز حمایت می‌کند.

دفتر مطبوعاتی وزارت صنعت و تجارت امروز با نشر این خبر گفته است: برنامه گفتمان سکتور خصوصی مورد فرصت‌ها و چالش‌های این سکتور در حضور الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست وزارت صنعت و تجارت با اشتراک نمایندگان سازمان ملل متحد، سفیران و دیپلوماتان مقیم کابل و بزرگان سکتور خصوصی افغانستان برگزار گردید.

این برنامه که از سوی موسسه حرکت و به همکاری وزارت صنعت و تجارت برگزار گردیده بود، الحاج نورالدین عزیزی، سرپرست این وزارت در این برنامه، در رابطه به دست‌آوردها و سهولت‌های ایجاد شده به سکتور خصوصی، مشکلات های این سکتور، آزاد سازی پول‌های مسدود شده افغانستان، تجدید نظر روی برنامه‌های سازمان ملل متحد و توجه به برنامه‌های بنیادی و زیربنایی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره، تعلیق عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی، استفاده از تولیدات داخلی افغانستان در سازمان‌های بین‌المللی جهت حمایت از این سکتور، اولویت قراردادن برنامه‌های سکتور خصوصی از سوی امارت اسلامی، جامعه جهانی و سازمان‌ها جهت رشد این سکتور، حمایت از تشبثات و سکتورهای بالقوه از سوی جامعه جهانی و سهم‌گیری جامعه جهانی در بازاریابی به محصولات و تولیدات داخلی افغانستان صحبت نمود.

 الحاج عزیزی در جریان صحبت‌های شان از جامعه جهانی خواست که به مشکلات بانکی و پول‌های مسدود شده افغانستان و عضویت این کشور در سازمان تجارت جهانی توجه نمایند. سرپرست وزارت صنعت و تجارت بار دیگر اعلام داشت که امارت اسلامی به حمایت و رشد سکتور خصوصی متعهد بوده و از کمک‌های سازمان ملل متحد و جامعه جهانی نیز حمایت می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا