سیاستاخبارجامعهTOP

سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن با رئیس دانشگاه فلورانس ایتالیا دیدار کرد

 

کابل9 جوزا باختر

شیخ حمدالله نعمانی سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن در دفتر کارش با خانم مریلا لودا رییس پوهنتون فلورانس ایتالیا دیدار و در باره زندگی شهری باشندگان ولایت بامیان صحبت کرد.

دفتر مطبوعاتی وزارت شهر سازی و مسکن امروز با نشر این خبر گفته است .

در این دیدار، خانم مریلا لودا رییس پوهنتون فلورانس ایتالیا گفت که می‌خواهد دو پروژه مسکونی را در ولایت بامیان به هزینه 300 هزار دالر تطبیق کند که این هزینه از سوی کشور ایتالیا پرداخت می‌گردد.

خانم لودا گفت که برای پروژه‌های یاد شده در مرحله اول پلان‌ها را آماده کرده است، اما در این قسمت خواستار همکاری وزارت شهرسازی و مسکن است.

وی گفت که می‌خواهد 100 خانه برای خانواده‌های که در غارها در ولایت بامیان سکونت دارند، اعمار کند و همچنان پلان بهسازی ساحه زرگران این ولایت را تهیه کرده که با عملی شدن آن، وضعیت ساحه بهبود پیدا می‌کند.

شیخ حمدالله نعمانی سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن به رییس پوهنتون فلورانس ایتالیا و همسرش گفت که طرح بهسازی ساحه زرگران توسط تیم مسلکی وزارت شهرسازی و مسکن بررسی خواهد شد و پس از ارزیابی، تطبیق آن درنظر گرفته خواهد شد.

شیخ حمدالله نعمانی گفت، برای اعمار 100 خانه، ابتدا باید در باره زمین آن معلومات گرفته شود که غصب نشده باشد و اگر زمین امارتی باشد، برای انتقال آن از امیرالمؤمنین حفظه الله اجازه گرفته شود.

وی به مسوولین مربوط هدایت داد که ابتدا نقشه‌ها را بررسی کنند و پس از آن، انتقال زمین مذکور را به امیرالمؤمنین حفظه الله پیشنهاد نماید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا