سیاستاخبارTOPآموزش

سرپرست وزارت تحصیلات عالی:‌ خواست ما از کشور ها این است تا مطابق نیاز مندی ها، مردم افغانستان را کمک کنند

کابل، ۱۸ دلو، باختر
شیخ الحدیث مولوی ندا محمد ندیم سرپرست وزارت تحصیلات عالی امروز با جاوشنگ سفیر چین دردفتر کارش دیدارکرد و طرفین پیرامون روابط نیک ، سیاسی و اقتصادی صحبت کردند و برگسترش آن تاکید کردند.
ریاست نشرات وزارت تحصیلات وعالی با ارسال خبرنامه یی به آژانس باختر نگاشته است:‌دراین دیدار سرپرست وزارت تحصیلات عالی همچنان در کنار قدردانی از کمک های کشور چین در بخش های مختلف به ویژه دربخش تحصیلات عالی، گفت: خواست ما از همه کشور ها این است تا مطابق نیاز مندی ها، مردم افغانستان را کمک کنند.
سرپرست وزارت تحصیلات عالی از اقدام اخیر کشور چین در مورد پذیرفتن اعتمادنامه سفیر افغانستان درآن کشور تمجید کرده آن را یک دستآورد بزرگ در راستای توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و اکادمیک میان دو کشورعنوان کرد.
در مقابل سفیر کشور چین با اشاره به روابط حسنه تاریخی و اقتصادی میان دو کشور گفت که دولت چین به ارزش های دینی، فرهنگی و تمامیت ارضی افغانستان احترام دارد و اقدامات اخیر دیپلوماتیک نیز گویای این مدعا می باشد.
وی گفت که چین در بخش های مختلف از جمله زراعت و معادن با افغانستان روابط تجاری وسیعی دارد که قرار است این روابط بیشتر از گذشته افزایش یابد.
سفیرچین همچنان پیرامون تقویت روابط اکادمیک، تحصیلی و برنامه های ارتقای ظرفیت برای استادان نهاد های تحصیلی نیز صحبت کرده و در زمینه وعده همکاری داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا