سیاستاخباراقتصادTOP

سرپرست وزارت انرژی دردیدار با هیئت ترکمنستان برتوسعه پروژه های برق رسانی درکشور تاکیدکرد

کابل، ۱۶ قوس، باختر
ملا عبداللطیف منصور سرپرست وزارت آب و انرژی امروزبا مراد ارتیکوف رئیس پروژه های بین المللی انرژی کشور ترکمنستان و هیئت همراهش دیدارکرد.
غلام جیلانی حق پرست رئیس اطلاعات و نشرات وزارت انرژی وآب دراین باره با آژانس باختر گفت: دراین دیدار طرفین در مورد پروژه منطقوی تاپ، پروژه لین های انتقالی برق، پروژه سب ستیشن نورالجهاد و توسعه همکاری های مشترک میان هردو کشور بحث و تبادل نظر نمودند.
سرپرست وزارت آب و انرژی از همکاری های همیشگی آن کشور در راستای تامین برق و پروژه های برق رسانی در افغانستان اظهار قدردانی نموده به توسعه و تداوم این همکاری ها تاکید کرد.
سرپرست وزارت انرژی و آب همچنان در زمینه تطبیق پروژه تاپ اظهار داشت که افغانستان در این راستا آمادگی کامل داشته و انتظار دارد که هماهنگی لازم برای تطبیق این پروژه با جوانب دیگر نیز صورت گیرد تا زمینه تطبیق آن فراهم گردد.
وی همچنان در قسمت تطبیق پروژه لین انتقالی 500 کیلوولت ترکمنستان- شبرغان – دشت خواجه الوان الی ارغندی کابل نیز یاد آور شد که سرمایه گذاران زیادی برای تطبیق این پروژه آمادگی خویش را ابراز داشته امید است که از طرف کشور ترکمنستان نیز همکاری های لازم صورت گیرد.
در همین حال رئیس پروژه های بین المللی انرژی ترکمنستان نیز آمادگی خویش را برای تطبیق پروژه بین المللی تاپ و سایر پروژه های برق رسانی در افغانستان ابراز نموده هدف سفر خویش به کابل را هماهنگی جهت تمدید قراردادهای برق و گسترش همکاری های مشترک میان هردو کشور بیان کرد.
آقای مراد اظهار داشت که کار سب استیشن نورالجهاد ولایت هرات نیز رو به تکمیل شدن است و همچنان کشور ترکمنستان برای تامین برق ولایت های هرات و فراه نیز آمادگی دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا