سیاستاخباراقتصادTOP

سرمایه‌گذاران آفریقای جنوبی به سرمایه‌گذاری در بخش معادن در افغانستان ابراز علاقمندی کردند

 

کابل ۴ سرطان باختر

شماری از سرمایه‌گذاران آفریقایی جنوبی در دیدار با معاون اقتصادی ریاست الوزرا امارت اسلامی افغانستان، به سرمایه‌گذاری در بخش معادن در کشور علاقمندی شان را ابراز کردند.

دفتر مطبوعاتی معاونیت اقتصادی ریاست الوزرا در خبرنامه‌ی نوشته است که ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزرای امارت اسلامی افغانستان با شماری از سرمایه‌گذاران، علما و متخصصان بخش صحت آفریقای جنوبی، امروز دیدار کرده است.

در این دیدار، سرمایه گذاران آفریقای جنوبی با اشاره به فرصت‌های ایجاد شده در زمینه سرمایه‌گذاری در افغانستان، علاقه خود را برای سرمایه گذاری در سکتور معادن ابراز کردند و گفتند که آنان می‌توانند با کمک تکنالوژی پیشرفته معادن را استخراج و پروسس کنند.

همچنان متخصصین بخش صحت آن کشور گفت که می خواهند در هماهنگی با وزارت صحت عامه افغانستان یک شفاخانه معیاری و مجهز را اعمار کنند تا از سکتور صحت در افغانستان حمایت و خدمات صحی معیاری به افغانان ارائه شود.

ملا عبدالغنی برادر آخند، معاون اقتصادی ریاست الوزرای امارت اسلامی افغانستان نیز در این دیدار، از هر گونه همکاری و حمایت از سرمایه گذاران، علما و متخصصان بخش صحت آفریقای جنوبی اطمینان داده است.

معاون اقتصادی ریاست الوزرا هم‌چنان گفت که در حال حاضر زمینه خوبی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان فراهم شده و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا